Teraz čítate
LeEco Super4 X70 je masívna 70″ smart TV s cenou, ktorú môžeme Číňanom len závidieť


Medzi výrobcami, ktorí aktuálne predstavujú jeden nový produkt za druhým nechce chýbať ani čínske LeEco. Tento ambiciózny čínsky výrobca na svojej nedávnej konferencii predstavil niekoľko nových smart televízorov, z ktorých vyniká najmä model s názvom Super4 X70.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Priemysel s inteligentnými televízormi je pre spoločnosť LeEco ešte bližší, ako ten smartfónový. LeEco je totižto v Číne veľmi známou spoločnosťou poskytujúcou streamovacie služby a dlhú dobu sa zaoberá aj predajov vlastných nadupaných smart TV. Do portfólia spoločnosti teraz pribudla 70-palcová beštia s názvom LeEco Super4 X70. Ide o štvrtú generáciu smart TV od LeEco, na ktorej masívnej obrazovke sa všetok obsah zobrazuje v natívnom 4K rozlíšení (3840 x 2160 pixelov). Novinka prichádza aj s podporou 4K HDR obsahu, vďaka čomu si užívateľ užije sledovanie filmov ešte viac. Výrobcom odporúčaná vzdialenosť pre sledovanie obsahuje na tejto obrovskej TV je 2,6 – 4,3 metra.


zdroj fotografie: LeEco

LeEco pri konštruovaní svojej najnovšej smart TV stavilo na ochranné sklo Corning Iris, ktoré je oveľa tenšie ako klasické sklá a jeho výhodou je aj prepúšťanie reálnych, neskreslených farieb. Všetok hardvér sa výrobcovi podarilo vtesnať do konštrukcie, ktorá v najhrubšom mieste dosahuje úctyhodných 9,9 mm.


zdroj fotografie: LeEco

O LeEco Super4 X70 môžeme hovoriť aj ako o vlajkovej lodi medzi smart TV. Tento „titul“ si vyslúžila aj vďaka doteraz najvýkonnejšiemu procesoru určenému priamo pre smart TV, Mstar 6A938. Ide o 4-jadrový čipset obsahujúci dve výkonné Cortex-A72 jadrá a dve šetrnejšie Cortex-A53 jadrá. Maximálny takt procesora je 1,7 GHz. Graficky náročné úlohy zdoláva akcelerátor Mali-T820 MP3, zatiaľ čo 3 GB operačná RAM pamäť typu DDR3 sa stará o bezproblémový multitasking. Dostupné je aj 32 GB interné úložisko typu eMMC 5.1. Dekodér Ultra-VDEC podporuje kodek HEVC 4K2K pri frekvencii 120 Hz.

zdroj fotografie: LeEco

K dokonalému filmovému zážitku prispieva aj naozaj kvalitný audio systém, ktorý pre LeEco dodáva známa spoločnosť Harman Kardon. V televízore sú integrované dva stereo reproduktory, každý s hudobným výkonom 10 W. O ešte čistejší zvuk sa postará technológia Dolby Digital Plus.


zdroj fotografie: LeEco

LeEco Super4 X70 je vybavená aj poriadnou dávkou konektivity. Z tej bezdrôtovej je potrebné spomenúť dual-band WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.1 a dostupná je aj klasická rádiová frekvencia 2.4G. Fyzická konektivita zahŕňa jeden USB 3.0 a USB 2.0 konektor, 2 x HDMI, AV vstup, Ethernet (RJ45) i optický zvukový konektor. Rozhranie televízora je založené na Androide, pričom je určené len pre domácich, čínskych záujemcov. Predaj tejto nadupanej smart TV v Číne odštartuje 1. apríla a predávať sa bude za 10 999 juanov, čo je v prepočte okolo 1510 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
7%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
67%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
7%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na [email protected]