banner-le-max-2
Najnovšie správy pochádzajúce zo stajne spoločnosti LeEco naznačujú, že tento výrobca v roku 2016 ešte nepovedal posledné slovo. Táto informácia sa opiera o dokument, ktorý sa objavil na čínskom internete potom, ako záhadné zariadenie prešlo TENAA certifikáciou. Aby toho nebolo málo, parametre naznačujú, že pripravovaná novinka bude ďalším top-end zariadením.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po dvojici nových vlajkových modelov, ktoré ambiciózny čínsky výrobca tento rok predstavil by sme sa tak mali dočkať ďalšieho zariadenia s nekompromisným výkonom. Naznačujú to samotné parametre, ktoré čítajú výkonný 4-jadrový Kryo procesor Snapdragon 821 od amerického Qualcommu taktovaný na frekvencii 2,34 GHz. Pri práci so systémom bude tento procesor spolupracovať so 4 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB interným úložiskom. To dokáže poňať skutočne veľké množstvo fotografií vytvorených pomocou duálneho 13 MPx snímača umiestneného na zadnej strane smartónu. Zariadenie bude celkom isto obalené kvalitným hliníkom, nakoľko všetky smartfóny od tohto výrobcu sú vyrobené z tohto prémiového materiálu.

LeEco Le Max 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

leeco-le-x850

Vo svojich útrobách ďalej bude skrývať slušnú 3900 mAh batériu, ktorá však bude vzhľadom na použitý displej dodávať novinke len priemernú výdrž na jedno nabitie. Spomenutý zobrazovač bude disponovať 5.7-palcovou uhlopriečkou, na ktorej sa rozprestrie jemné 2K rozlíšenie. Z displeja sa tak stane celkom slušný žrút batérie, no vzhľadom na úsporný procesor vyrobený 14 nm výrobným procesom sa o výdrž nemusíme až tak obávať. Všetky zmienené parametre dávajú tušiť, že tento prístroj bude nástupcom pre podarený phablet LeEco Le Max 2. Úniky pochádzajúce spred jedného mesiaca taktiež odhalili existenciu ďalšej verzie, ktorá sa však líši veľkosťou RAM pamäte a taktom procesora.

lex850-geekbench-768x714

Zatiaľ čo pamäť RAM dostala o 2 GB navyše, tak procesor disponuje prekvapivo nižším taktom. Vzhľadom na to, že ide o staršiu informáciu je však možné, že sa výrobca rozhodol pretaktovať aj procesor použitý v tejto verzii. Okrem toho sme sa dozvedeli, že zariadenie bude bežať na systéme Android 6.0 Marshmallow. Certifikácia ďalej odhalila ešte jeden smartfón, ktorý však nesie rôzne kódové označenie. LeEco LEX950 by mal byť ešte výkonnejšou alternatívou pre vyššie zmienený prvotriedny kus elektroniky. O tomto zariadení sa však toho veľa nevie, a tak si na nové informácie budeme musieť chvíľku počkať. Podľa všetkého však nebudeme čakať dlho, keďže oficiálne predstavenie týchto smartfónov sa odhaduje na koniec tohto roka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]