Trh so smartfónmi v týchto mesiacoch najčastejšie zásobujú čínski výrobcovia, ktorí to sypú takmer do každého segmentu. Výnimkou nie je ani LeEco, ktoré však momentálne rieši diametrálne odlišné nepríjemnosti. 

Priveľmi rýchly rast a priskoré expandovanie na americký trh docielili, že LeEco je v extrémne nepríjemnej situácii. Prepúšťanie zamestnancov, zatvorenie pracoviska v Silicon Valley a v neposlednom rade horšie predaje smartfónov nie sú práve pozitívna vizitka. Záchranné koleso však chce ponúknuť nový model v portfóliu. Le Pro 3 AI z časti vychádza zo svojho terajšieho kolegu, no prináša aj niekoľko zásadných rozdielov. Hlavnú inováciu teda predstavuje umelá inteligencia so vstavaným asistentom, ktorý prináša výhody do rôznych aspektov smartfónu.


zdroj fotografie: LeEco

Kúpiť LeEco Le Max 2 z EU skladu za 192 €
4 GB RAM / 64 GB ROM

LeEco tak pridalo svojho asistenta do operačného systému (všetky systémové aplikácie), fotoaparátu a v neposlednom rade prišla na rad aj nová hlasová asistentka Lele. Je to teda niečo podobné, ako pred pár dňami predstavil Samsung v prípade asistenta Bixby. Aj ten je zatiaľ takpovediac v plienkach a postupom času bude určite naberať na kvalite. Z konštrukčného hľadiska sa zmeny neodohrali a aj dizajn je na 99 % rovnaký ako klasické Le Pro 3. Výnimku tvorí iba špecifický duálny fotoaparát na zadnej strane. Avšak jednou a musíme uznať, že naozaj super novinkou je matné čierne prevedenie, ktoré vyzerá vskutku fantasticky.


zdroj fotografie: LeEco

Zďaleka najradikálnejší je ale krok v prípade použitého procesora. Zabudni na Snapdragon! Čínska spoločnosť sa rozhodla, že svoj najnovší kúsok vybaví MediaTekom Helio X23 / X27 s desiatimi jadrami. K dispozícii je aj 4 GB pamäť RAM či a 32 / 64 GB interného úložiska. Pre zabezpečenie dlhej výdrže na jedno nabitie je pripravená výborná 4000 mAh batéria. Ako sme už spomínali vyššie, zadnú stranu obzvláštňuje nový duálny fotoaparát v netradičnom konštrukčnom vyhotovení. Ponúka rozlíšenie 13 MPx, clonu f/2.0 či rýchle PDAF zaostrovanie.


zdroj fotografie: LeEco


zdroj fotografie: LeEco

A aby si mal svoje selfie fotografie dostupné v najvyššej možnej kvalite, môžeš sa spoľahnúť na 8 MPx snímač v prednej stene. Pri fotoaparáte bude pravdepodobne najviac pracovať umelá inteligencia Le Image AI, ktorá sa postará o výrazné navýšenie kvality výsledných fotografií. Operačným systémom je starší Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou eUI 5.9.


zdroj fotografií: LeEco

Nenechaj si ujsť
Recenzia | LeEco Le Pro 3: Najlepší smartfón do 300 €?

Bohužiaľ, pri tejto verzii už nenájdeš plnú podporu všetkých európskych LTE frekvencií. No tradičná DualSIM funkcionalita s dvomi nanoSIM kartami ostala našťastie zachovaná. Predaj Le Pro 3 AI odštartuje už 14. apríla v domovskej Číne za 246 € v prípade základnej verzie, respektíve variant so 64 GB úložiskom príde do predaja už za vyšších 328 €.

leeco le pro 3 aizdroj fotografie: Weibo

leeco le pro 3 aizdroj fotografie: LeEco

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP