Trh so smartfónmi v týchto mesiacoch najčastejšie zásobujú čínski výrobcovia, ktorí to sypú takmer do každého segmentu. Výnimkou nie je ani LeEco, ktoré však momentálne rieši diametrálne odlišné nepríjemnosti. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Priveľmi rýchly rast a priskoré expandovanie na americký trh docielili, že LeEco je v extrémne nepríjemnej situácii. Prepúšťanie zamestnancov, zatvorenie pracoviska v Silicon Valley a v neposlednom rade horšie predaje smartfónov nie sú práve pozitívna vizitka. Záchranné koleso však chce ponúknuť nový model v portfóliu. Le Pro 3 AI z časti vychádza zo svojho terajšieho kolegu, no prináša aj niekoľko zásadných rozdielov. Hlavnú inováciu teda predstavuje umelá inteligencia so vstavaným asistentom, ktorý prináša výhody do rôznych aspektov smartfónu.


zdroj fotografie: LeEco

Kúpiť LeEco Le Max 2 z EU skladu za 192 €
4 GB RAM / 64 GB ROM

LeEco tak pridalo svojho asistenta do operačného systému (všetky systémové aplikácie), fotoaparátu a v neposlednom rade prišla na rad aj nová hlasová asistentka Lele. Je to teda niečo podobné, ako pred pár dňami predstavil Samsung v prípade asistenta Bixby. Aj ten je zatiaľ takpovediac v plienkach a postupom času bude určite naberať na kvalite. Z konštrukčného hľadiska sa zmeny neodohrali a aj dizajn je na 99 % rovnaký ako klasické Le Pro 3. Výnimku tvorí iba špecifický duálny fotoaparát na zadnej strane. Avšak jednou a musíme uznať, že naozaj super novinkou je matné čierne prevedenie, ktoré vyzerá vskutku fantasticky.


zdroj fotografie: LeEco

Zďaleka najradikálnejší je ale krok v prípade použitého procesora. Zabudni na Snapdragon! Čínska spoločnosť sa rozhodla, že svoj najnovší kúsok vybaví MediaTekom Helio X23 / X27 s desiatimi jadrami. K dispozícii je aj 4 GB pamäť RAM či a 32 / 64 GB interného úložiska. Pre zabezpečenie dlhej výdrže na jedno nabitie je pripravená výborná 4000 mAh batéria. Ako sme už spomínali vyššie, zadnú stranu obzvláštňuje nový duálny fotoaparát v netradičnom konštrukčnom vyhotovení. Ponúka rozlíšenie 13 MPx, clonu f/2.0 či rýchle PDAF zaostrovanie.


zdroj fotografie: LeEco


zdroj fotografie: LeEco

A aby si mal svoje selfie fotografie dostupné v najvyššej možnej kvalite, môžeš sa spoľahnúť na 8 MPx snímač v prednej stene. Pri fotoaparáte bude pravdepodobne najviac pracovať umelá inteligencia Le Image AI, ktorá sa postará o výrazné navýšenie kvality výsledných fotografií. Operačným systémom je starší Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou eUI 5.9.


zdroj fotografií: LeEco

Nenechaj si ujsť
Recenzia | LeEco Le Pro 3: Najlepší smartfón do 300 €?

Bohužiaľ, pri tejto verzii už nenájdeš plnú podporu všetkých európskych LTE frekvencií. No tradičná DualSIM funkcionalita s dvomi nanoSIM kartami ostala našťastie zachovaná. Predaj Le Pro 3 AI odštartuje už 14. apríla v domovskej Číne za 246 € v prípade základnej verzie, respektíve variant so 64 GB úložiskom príde do predaja už za vyšších 328 €.

leeco le pro 3 aizdroj fotografie: Weibo

leeco le pro 3 aizdroj fotografie: LeEco

O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]