Ceny čínskych smartfónov predstavených minulý rok neustále padajú a padajú dokonca až na tak nízke hodnoty, že im je ťažko veriť. Čoraz lacnejšia je aj minuloročná vlajková loď spoločnosti LeEco, ktorá aktuálnym pomerom ceny a výkonu priam šokuje.

Už tomu bude takmer rok, čo čínske LeEco oficiálne predstavilo svoj vtedy najvýkonnejší smartfón – LeEco Le Max 2. Tento nás už v čase predstavenia ohúril svojím pomerom ceny a výkonu, no po čase sa z neho stáva ešte atraktívnejší smartfón. Bez akýchkoľvek výčitiek môžeme tento smartfón zaradiť medzi tie najvýkonnejšie, ktoré boli minulý rok predstavené. Jeho vysoký výkon je postavený na populárnom Snapdragon 820 procesore a tiež masívnej 6 GB RAM pamäti, s ktorou pred pár dňami prišlo aj Xiaomi Mi6. Narozdiel od Mi6-ky však Le Max 2 disponuje jednou pre nás veľmi podstatnou vlastnosťou – kompletnou podporou európskych LTE sietí, vrátane 800 MHz frekvencie. Ešte lepšie na tom je, že LeEco Le Max 2 s vyššie spomenutými špecifikáciami teraz kúpiš už od 205 €!

Le Max 2zdroj fotografie: Dglte

Smartfón je dostupný v elegantnej zlatej a šedej farbe, ktorá je nanesená na celokovovú konštrukciu. Jej prednú stranu vypĺňa veľký 5,7″ displej s jemným 2K rozlíšením, vďaka čomu je smartfón priam predurčený pre virtuálnu realitu. Pod displejom nájdeme aj trojicu kapacitných tlačidiel, zatiaľ čo nad ním je umiestnená 8 MPx kamera pre kvalitné selfíčka.

Le Max 2
zdroj fotografie: Sina

Ako sme už spomenuli, hnacím motorom Le Max 2 je minuloročný najvýkonnejší mobilný procesor, Qualcomm Snapdragon 820, ktorému dopomáha rovnako výkonný grafický čip Adreno 530. Pre multitasking je k dispozícii až 6 GB RAM typu LPDDR4, ktorá minulý rok patrila medzi najrýchlejšie. Vnútorné úložisko ponúka 64 GB priestoru. Všetok tento hardvér by nemohol fungovať bez 3100 mAh batérie, ktorá sa vďaka technológii QC 3.0 a USB Type-C konektoru nabije naozaj rýchlo. Cez tento konektor prebieha aj prehrávanie zvuku v bezstratovej kvalite vďaka CDLA technológii.

Le Max 2
zdroj fotografie: Sina

Kvalitou nesklame ani zadný 21 MPx snímač od Sony vybavený optickou stabilizáciou obrazu, clonou f/2.0 či schopnosťou nahrávania 4K videa. Pri záberoch v horších svetelných podmienkach mu bude nápomocný dvojtónový LED blesk. Samozrejmosťou každej vlajkovej lode je aj snímač odtlačkov prstov, ktorý nechýba ani v Le Max 2. Softvér smartfónu tvorí Android 6.0 doplnený o nadstavbu eUI s multijazyčnou podporou. Súčasťou výbavy je tiež IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov a DualSIM kompletnou podporou európskych LTE sietí.


zdroj fotografie: Sina

Kúpiť LeEco Le Max 2 so 6 GB RAM za 205 €
Zľavový kupón X820

Áno, je to tak. Aj smartfón s takouto nadupanou výbavou môže stáť len 205 €. Za túto cenu kúpiš zlatý variant, no ak nie si fanúšik tejto farby, dostupné je aj šedé prevedenie Le Max 2, ktoré ťa vyjde na 213 €. V prípade oboch prevedení môžeš uplatniť až 33-eurový zľavový kupón X820. Poštovné ťa nebude stáť ani cent, no počítať by si mal s možnými colnými poplatkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP