LeEco Le 2 prešiel benchmarkmi. Je to jeden z najvýkonnejších smartfónov strednej triedy!

banner-letv-le-1S
Je tomu už pár týždňov, čo LeEco predstavilo trojicu nových smartfónov – LeEco Le 2, Le 2 Pro a Le Max 2. Smartfóny samozrejme zaujali, ako je pri väčšine čínskych smartfónov zvykom, cenou. Avšak, nie všetko je len o cene. Ak sa totiž pozriete na ceny smartfónov a následne na špecifikácie, je doslova neuveriteľné, ako sa LeEco podarilo natlačiť výkonnú výbavu do tak nízkej ceny. Môže za to pravdepodobne aj použitie čipsetov MediaTek u niektorých zo smartfónov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nízka cena však nemusí vždy znamenať aj nízky výkon a LeEco toto tvrdenie výborne potvrdilo. LeEco Le 2 totiž vybavil procesorom MediaTek Helio X20, ktorý možno považovať za procesor vlajkových lodí. Oficiálna cena smartfónu bola pritom stanovená len na približne 150 €. Čínsky web it168.com už stihol pripraviť recenziu na tento papierovo vynikajúci smartfón a vďaka nemu máme k dispozícii výsledky z niektorých benchmarkov. LeEco síce pri predstavovaní smartfónu tvrdilo, že smartfónu sa podarilo dosiahnuť v AnTuTu Benchmarku 97 336 bodov, no ako už dobre vieme, reálne výsledky sa pohybujú na o niečo nižších hodnotách a takto vysoký výsledok sa dá dosiahnuť iba za ideálnych podmienok, ktoré bežný používateľ nemá šancu dosiahnuť.

LETV Le 1S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


leeco le 2 benchmark antutu
Začnime teda rovno benchmarkom z AnTuTu, v ktorom sa smartfónu podarilo dosiahnuť 89 234 bodov, čo je teda o okolo 8000 bodov menej ako vyššie spomínaný výsledok, no vzhľadom na cenu smartfónu je to stále vynikajúci výsledok.

Ďalším bechmarkom, o ktorom si povieme, je známy Geekbench. V tom sa smartfónu podarilo dosiahnuť skóre 1798 v teste jedného jadra, kým v teste viacerých jadier je to 6318. Ako môžeme vidieť na obrázkoch, v teste jedného jadra je procesor približne rovnako výkonný ako Kirin 955, ktorý je použitý v Huawei P9, no nie výkonnejší ako Snapdragon 820. Tomu sa však nemôžeme čudovať. Predsa len Snapdragon 820 sa stále radí medzi najvýkonnejšie, ak nie najvýkonnejší procesor súčasnosti. Iná situácia nastáva pri teste viacerých jadier, v ktorom má Helio X20 oproti spomínanému TOP procesoru náskok o 1000 bodov. Všetko to má samozrejme na svedomí vyšší počet jadier.

Posledným z testov je GFXBench, v ktorom jednoznačne vidno jedinú slabinu procesoru, a tou je grafický výkon. Ako môžeme vidieť, v prvom teste čipset stráca oproti 820-ke takmer 50 fps a v druhom takmer 20 fps. Väčším prekvapením je však výrazné zaostávanie Kirinu 955.

Kúpiť LeEco Le 2 Pro s Helio X25 na Gearbest.com

leeco-le-2-predpredaj
Na záver si už len pripomenieme zvyšnú výbavu smartfónu. Zobrazovanie obsahu má na starosti 5.5-palcový panel s FullHD rozlíšením, procesorom je už spomínaný MediaTek Helio X20, ktorému sekunduje 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Na zadnej strane sa o fotografie postará 16 MPx snímač, kým na prednej strane je to snímač so slušným, 8 MPx rozlíšením. Na záver spomenieme 3000 mAh batériu a Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou EUI. Ak by ste sa predsa len o všetkých smartfónoch rady Le 2 chceli dozvedieť viac, neváhajte a navštívte tento odkaz.

Zdroj: IT168.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.