banner-le-max-2
Len nedávno sme vás informovali o tom, že spoločnosť LeEco v USA predstavila širšie portfólio vlastných produktov, ktorými chce na ďalšom obrovskom trhu preraziť. Už dlhšie sa hovorí o novom LeEco smartfóne s duálnym fotoaparátom, ktorý by mohol byť predstavený aj pre Ameriku.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nedávno unikli fotografie smartfónu od LeEco s „usmievavým“ fotoaparátom, ktoré naznačovali, že by mohol patriť nejakému vylepšenému modelu Le 2 alebo novému Le 3. Nové správy ale hovoria o tom, že tento duálny foťák bude špecialitou novej, ďalšej americkej novinky, ktorá ponesie názov LeEco Dual3, kde slovíčko Dual zrejme znázorňuje práve spomínaný duálny fotoaparát. Spoločnosť to má veľmi dobre premyslené, pretože novú Dual3-ku predstaví ešte v tomto kalendárnom roku, aby tak predišla chybným špekuláciám o pár mesiacov neskôr, na jar.

LeEco Le Max 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

leeco-dual-3

Spoločnosť s predstavovaním nezaháľa a na trh uvádza jedno zariadenie za druhým. Okrem LeEco Dual3, ktorý má vyjsť z montážnej linky spoločnosti ešte tento rok, už spoločnosť chystá miesto pre vlajkovú loď LeEco Le 3. Jej predstavenie by sa malo konať v apríli budúceho roku, teda aspoň to tvrdí výrobca. Zatiaľ sú však dostupné uniknuté fotografie, ktoré naznačujú, ako by tento high-end mohol vyzerať. Predpokladáme však, že do predstavenia unikne ešte mnoho ďalších fotografií, renderov a informácií, ktoré sa ale môžu rýchlo zmeniť.

leeco-dual3-2

Pozrime sa na nedávno predstavenú novinku LeEco Pro3, ktorá je ozaj silným bojovníkom, pretože vo svojom vnútri skrýva výkonný Snapdragon 821. S ním spolupracuje až 6 GB operačnej pamäte RAM v najsilnejšej verzii a o grafickú stránku sa postará grafický akcelerátor Adreno 530. Predná strana zariadenia nesie krásny, veľky 5.5″ displej, nad ktorým je umiestnená šošovka predného fotoaparátu s rozlíšením 8 MPx, ktorá sa postará o kvalitné selfie fotky. Zadná strana nesie až 16 MPx fotoaparát, s ktorým taktiež nebude núdza o kvalitné fotografie. Ako väčšina výrobcov, aj LeEco umiestnil snímač odtlačkov prstov práve pod fotoaparát na zadnej strane. O chod zariadenia sa postará veľká, 4070 mAh batéria, vďaka ktorej bude mať smartfón ozaj dosť energie aj na celý deň práce. S týmito parametrami a cenou 399 $ sa jedná o naozaj kvalitné zariadenie, ktoré by mohlo konkurovať rôznym populárnejším výrobcom.

leeco-le-pro-3-hands-on-37

Jeho mladší brat, ktorý zastupuje strednú triedu je vybavený rovnako veľkým displejom, no zmena nastala vo výkone, pretože o model Le S3 sa stará Snapdragon 625, ktorý sa využíva najmä v takýchto zariadeniach. Po grafickej stránke smartfón poháňa GPU Adreno 510, ktorý sa svojim, aj keď slabším výkonom, určite nenechá zahanbiť. Snímače fotoaparátov sa taktiež od veľkého brata nelíšia, teda aspoň čo sa rozlíšenia týka. Menší brat dostal aj menšiu batériu, ktorej kapacita je na úrovni 3000 mAh, čo je však tiež slušná hodnota, takže batéria dodá zariadeniu dostatok energie až do konca dňa. Novinkou je použité USB Type-C, ktorý je použitý v oboch zariadeniach, čo len naznačuje pomalé, ale isté vymieranie zaužívaného mikro konektora. Cenovka  tohto šikovného smartfónu je 249 $, samozrejme na americkom trhu, takže ak ste sa rozhodli pre jeho kúpu, môže vás to vyjsť o pár dolárov viac.

leeco-le-3s

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]