banner-le-max-2
Spolupráca spoločností LeEco a Coolpad pred 4 mesiacmi vyústila do predstavenia spoločného smartfónu pod názvom Cool1 Dual. Smartfón zaujal výbavou vyššej strednej triedy a duálnym fotoaparátom pri veľmi nízkej cene.

Aby sme však na Cool1 len tak nezabudli, LeEco nás dnes prekvapilo tajným predstavením modelu Cool 1C. Jeho výbava je však úplne totožná s predchodcom a zmena nastala iba pri fotoaparáte. Duálny fotoaparát na zadnej strane bol nahradený klasickým 13 MPx snímačom s clonou f/2.0, PDAF zaostrovaním a samozrejme aj nahrávaním 4K videa. Pre selfie fotky ostal na prednej strane 8 MPx fotoaparát s clonou f/2.2.

LeEco Le 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

cool-1c-oficialne-1

Zvyšná výbava vrátane dizajnu a konštrukcie je už úplne totožná so starším Cool1. Na prednej strane teda nájdeme tradičný 5.5-palcový FullHD IPS displej a pod kapotou procesor Snapdragon 652, 3 GB RAM, 32 GB úložisko či 4060 mAh batériu. K dispozícii je aj slot pre dve SIM karty, 4G konektivita (žiaľ bez 800 MHz pásma), Bluetooth 4.1, dvojpásmové Wi-Fi, IR Blaster (infraport), 3.5 mm jack a snímač odtlačkov prstov pod fotoaparátom. Operačným systémom sa stal Android 6.0 prekrytý nadstavbou z vlastnej dielne nazývanou eUI 5.8.

leeco-cool-1c-oficialne2

Oficiálna čínska cena LeEco Cool 1C bola stanovená na extrémne prijateľných 899 juanov, čo je v prepočte okolo 123 eur. Do predaja sa síce dostane 6. decembra, no my si zatiaľ môžeme počkať na prvé ponuky eshopov, ktoré smartfóny posielajú aj na Slovensko. Vzhľadom na cenu terajšieho Cool1 však môžeme očakávať sumu okolo 200 €. Možno ste si všimli, že pri špecifikáciách sme nespomenuli verziu so 4 GB RAM a 64 GB ROM. Na túto informáciu sme ale nezabudli a Cool 1C naozaj v tejto verzii neprichádza.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP