Trh s trendovými bezrámikovými smartfónmi sa za posledné mesiace poriadne rozrástol a vďaka menším čínskym výrobcom si ich už môžu dovoliť aj takí zákazníci, ktorí za nový smartfón nechcú vysoliť niekoľko stoviek eur, no zároveň si chcú vyskúšať najnovšie technológie na vlastnej koži.

Jedným z nich je aj Leagoo, ktoré momentálne láka na svoj model KIICAA MIX. Za cenu iba niečo cez 95 € ponúka bezrámikový displej, decentný hardvér, ale predovšetkým úplne nový používateľský zážitok.

Dizajn, ktorý predvádza budúcnosť

Vzhľad smartfónu pôsobí veľmi jednoducho a výrobca sa snažil čo najviac okresať rámiky okolo displeja na troch stranách. Výnimkou je iba spodná hrana, ktorá obsahuje domovské tlačidlo a snímač odtlačkov prstov. Napriek tomu, pomer displeja k telu smartfónu vyšiel na výborných 90 %. Celú prednú plochu navyše prekrýva sklo s 2.5D zahnutím po bokoch. Zariadenie je hrubé iba 7.9 milimetra, vďaka čomu je veľmi kompaktné a nejedná sa o žiadnu tehlu.

Postačujúci hardvér

Po výkonovej stránke síce Leagoo KIICAA MIX nie je žiadne monštrum, ale jeho hardvér bežné používanie a nejaké tie hry určite zvládne. Mozgom zariadenia je osemjadrový 1.5 GHz procesor MediaTek MT6750T, pričom mu dopomáha aj 3 GB pamäť RAM a 32 GB úložisko. 5.5-palcový displej dodáva výrobca Sharp a ponúka FullHD rozlíšenie. V skutočnosti je ale smartfón veľký približne ako akýkoľvek iný smartfón s 5-palcovým displejom. Vďačiť za to môžeme hlavne úzkym rámikom.

Výrobca si dal záležať aj na kvalite zvuku a smartfón tak vybavil USB Type-C konektorom s bezstratovým prenosom zvuku, ktorý je náhradou za chýbajúci 3.5 mm jack. Na tejto výbave beží Android vo verzii 7.0 Nougat a v tele zariadenia sa ešte skrýva priemerný 3000 mAh akumulátor s 5V/2A rýchlym nabíjaním.

Duálny fotoaparát ako samozrejmosť

Takmer každý lacný bezrámikový smartfón zdobí na zadnej strane duálny fotoaparát a KIICAA MIX nie je výnimkou. Hlavný fotoaparát tvorí dvojica 12 MPx a 2 MPx snímačov. Predný selfie fotoaparát sa zasa pýši vysokým 13 MPx rozlíšením a clonou f/2.0. Vo výbave v neposlednom rade nechýba ani snímač odtlačkov prstov, DualSIM konektivita a plná podpora slovenských sietí, vrátane 800 MHz LTE frekvencie.

Nezaplatíš zaň ani 100 €

Leagoo svoj trendový počin predáva vo svojom oficiálnom AliExpress e-shope so skvelou 25-eurovou zľavou. Dočasne je teda dostupný za perfektných 95 €, no táto cena platí iba do 27. septembra. Poštovné je zadarmo, takže možné príplatky môže spôsobiť iba colnica.

Kúpiť Leagoo KIICAA MIX za 95 €
Bezrámikový displej / Plné LTE

Kúpiť Leagoo KIICAA MIX z Gearbest za 92 €
Doprava EU Express bez DPH

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom