Dočkali sme sa. Postupne sa začínajú všetci výrobcovia zbavovať nepekných, hrubých a hlavne zbytočných rámikov vôkol displejov smartfónov, tabletov či notebookov. Dôkazom toho, že tento prežitok upadá v zabudnutie je aj nový telefón od čínskeho výrobcu s názvom Leagoo. Ten je vôbec prvým takmer bezrámikovým prístrojom od tejto spoločnosti, pričom si hneď stihne pripísať jedno významné svetové prvenstvo.

Iste, nebol predstavený ako prvý a ak ti je táto spoločnosť aspoň trochu známa, tak určite vieš, že nie je ani najvýkonnejší. Leagoo sa totiž primárne zameriava na nižšiu a strednú triedu zariadení, v ktorej sa mu náramne darí. Pochopiteľne si tak novinka s celým názvom Leagoo KIICAA MIX čoskoro môže pripísať prvenstvo, spomedzi všetkých bezrámikových smartfónov, v cenovej dostupnosti. Predtým, ako ti však odhalíme jej očakávanú cenu, sa pozrime na to, čo toto zariadenie ponúkne.

Prekrásny dizajn a skener odtlačkov umiestnený vpredu

Niektorí výrobcovia telefónov sú pri podávaní informácií o svojich pripravovaných produktoch štedrejší ako ostatní. To, našťastie, platí aj pre Leagoo, ktoré neváhalo a svojich priaznivcov navnadilo oficiálnymi rendermi modelu KIICAA MIX. Vďaka tomu dopodrobna poznáme jeho dizajn a známe sú nám sú aj materiály, z ktorých bude zhotovený. Celý smartfón, až na prednú stranu, bude prekrytý hliníkom.

zdroj fotografie: Leagoo

Na túto prednú stranu sa dostane odolné sklo s jemným, no poriadne efektným zaoblením hrán, ktoré ochráni 5,5-palcový displej s pomerom strán 18:9. Pod ním je situované domovské tlačidlo, ktoré bude obsahovať aj skener odtlačkov prstov. Zadná strana ponesie duálny fotoaparát so zatiaľ nezistenými parametrami, ktorému bude v horších svetelných podmienkach vypomáhať duálny LED blesk.

Hardvérovú výbavu si vyberú fanúšikovia

Za posledné roky sme si tak nejako zvykli na to, že výrobcovia ponúkajú viaceré výkonnostné verzie jednotlivých zariadení. Leagoo však na to opäť ide trochu inak. Rozhodlo sa totiž, že zo svojej pripravovanej novinky bude predávať len jednu výkonnostnú konfiguráciu. Miesto toho, aby jej presné parametre vybrali sami, sa rozhodli do tohto procesu zapojiť svojich fanúšikov.

zdroj fotografie: Leagoo

Tí môžu zahlasovať za jednu z trochu verzií pripravovanej novinky, pričom verzia, ktorá získa najviac hlasov, sa dostane do masovej produkcie. Verzie, za ktoré môžeš zahlasovať aj ty, sú nasledovné. Najmenej výkonná z nich má ponúknuť 4-jadrový procesor, 2 GB RAM pamäte a 16 GB interné úložisko, pričom ak si ju ľudia zvolia, predávať sa začne za 90 dolárov, čo je 77 €.


zdroj fotografie: Leagoo

Stredne výkonná verzia by sa zas mala spoliehať na 8-jadrový procesor, 3 GB RAM a 32 GB úložisko, zatiaľ čo jej cena by sa mala zastaviť na 140 dolároch, a teda 120 €. Posledná verzia s cenovkou 180 dolárov, čo je 155 €, láka taktiež 8-jadrovým procesorom, avšak až 6 GB RAM a 128 GB internou pamäťou. Pri výbere verzie, ktorá sa ti pozdáva najviac, navyše môžeš získať až 26-eurový zľavový kupón na kúpu tohto smartfónu. Za svojho favorita môžeš zahlasovať v komentároch na tomto webe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom