YouTuber Zack Nelson, známy najmä vďaka kanálu JerryRigEverything, podrobil OnePlus Nord svojim legendárnym testom.

OnePlus Nord je vychádzajúca hviezda strednej triedy, vďaka ktorej sa chce čínsky výrobca vrátiť späť ku koreňom výrobcu dostupných smartfónov.

Posledné roky totižto produkoval len vlajkové modely, ktoré postupne naberali na cene. OnePlus Nord preto prišiel s istými deficitmi voči vlajkovým lodiam ako je OnePlus 8 Pro. Hoci ponúka takmer porovnateľný zážitok zo smartfónu, na prvom mieste bola ale cena.

Bohužiaľ, tá sa prejavila aj v jednom z testov Zacka. V prvom rade bol smartfón otestovaný v rámci odolnosti voči poškriabaniu, v ktorom sa preukázalo použitie odolného skla Gorilla Glass 5. Test displeja pri vystavení priamemu plameňu tiež preukázal použitie OLED panela, no neskôr taktiež Zack odhalil, že rám nie je kovový, ale plastový. To bol pravdepodobne aj dôvod, prečo telefón zlyhal v teste ohybnosti.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/YouTube/ JerryRigEverything

Pri prvom ohnutí telefónu smerom k zadnej strane sa nič podstatné neudialo. Problém nastal až pri ohnutí v opačnom smere, kde rám nevydržal tlak a praskol v oblasti tlačidiel hlasitosti. Smartfón bol síce ohnutý, avšak stále funkčný. Až tretie ohnutie spôsobilo prasknutie skla displeja z vnútornej strany a nezvratné poškodenie zobrazovacieho panela.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/YouTube/ JerryRigEverything

Treba si uvedomiť, že množstvo tlaku vyvinutého na smartfón pri tomto teste nie je úplne bežné, no rozhodne netreba podceňovať situáciu a nechávať telefón v zadnom vrecku nohavíc. Ako hovorí Zack, väčšinu problémov s odolnosťou smartfónov vyrieši kvalitná ochrana v podobe obalu.

Aj keď OnePlus Nord testom ohybnosti neprešiel, rozhodne sa jedná o jeden z najlepších smartfónov v strednej triede, ktorý by si zavrhnutie kvôli jednému testu určite nezaslúžil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom