Predstav si nasledovnú situáciu: Ideš si vybrať nový mobil, foťák, notebook alebo nejakú inú elektroniku a prvé na čo pozrieš je cena a vzápätí nejaké tie parametre daného produktu, máme pravdu? Určite by každý z nás chcel čo najviac muziky, za čo najmenej peňazí, no je to vôbec možné?

Toto je vlastne realita. Stačí ak si sám pobeháš všetky známe e-shopy s elektronikou či kamenné predajne a hneď zistíš, že ak chceš kvalitný a našlapaný stroj, tak v drvivej väčšine prípadov musíš proste siahnuť hlbšie do vrecka.

Samozrejme, výkon aj cena sú dôležité elementy, no nejde tu len a len o ne. Každý máme milión „dôležitejších” svojich problémov, no niekedy by možno nebolo na škodu si uvedomiť, že každoročne končí na smetisku obrovské množstvo elektroodpadu. Pomerne vysoké percento z tohto odpadu tvorí aj použitá výpočtová technika.

Odpad a jeho negatívny dopad na našu planétu asi nie je žiadna novinka. Je to celosvetový problém, ktorý proste treba riešiť. Trend „udržateľnosti” patrí medzi tie najaktuálnejšie trendy súčasnosti a priamo sa dotýka aj výpočtovej techniky. Aj ty sám vieš prispieť k tomu, aby si pomohol k zmene. Pýtaš sa ako? Receptom na úspech môže byť renovovaná výpočtová technika. Tento pojem je známy asi po celom svete a aj na Slovensku si právom našiel svoje miesto. Dokonca sa tlačí do popredia.

Spoznaj Refurbished

Nedávno sme u nás v redakcii natrafili na značku Refurbished, ktorá sa venuje práve renovovanej výpočtovej technike. Vďaka kvalite práce ich môžeme pokojne označiť za lídra na našom trhu. Produkty z ich dielne zaraďujeme do kategórie high-end, keďže v portfóliu Refurbished nájdeme len tie najvyššie rady značiek HP, Lenovo, Dell, či Fujitsu-Siemens.

Mýtus: Renovovaná = repasovaná?

Možno si si teraz v duchu pomyslel, že ty žiadnu “rozpadnutú šunku” nechceš. Je to pochopiteľné, že ti pri slove renovovaná napadlo práve táto spojitosť. Avšak, opak je pravdou. Renovovaná technika nie je to isté ako repasovaná. V preklade to znamená asi toľko, že renovovaná výpočtová technika je po funkčnej stránke v 100 % stave.

Jediným rozdielom oproti novým produktom sú možno drobné kozmetické vady vzniknuté bežným používaním, ktoré však nie sú pravidlom. Aj preto je každý jeden produkt rozdelený do tried podľa vizuálnej stránky. Budúci zákazník potom presne vie, do čoho ide.

Čo sa týka samotného procesu renovácie, ten podlieha prísnym pravidlám, vďaka čomu sú výsledné produkty naozaj na vysokej úrovni. Niekedy ani nevieš, či držíš nový produkt alebo ten renovovaný. Jediné, čo ťa môže prekvapiť je cena. Samozrejme, len v tom najlepšom slova zmysle.

Ušetríš a pomôžeš aj prírode

Značka Refurbished tak predstavuje veľmi dobrú alternatívu v prípade, že hľadáš stroj so super výkonom, za fantastickú sumu. Prekvapujúca je aj 2-ročná záruka a prispôsobená lokalizácia, keďže každá klávesnica na notebooku má aj slovenskú diakritiku a taktiež 35 000 Refurbished produktov, ktoré boli predané len za minulý rok. Okrem toho ťa môže zahriať aj dobrý pocit, že si pri kúpe nového laptopu myslel na našu prírodu. Ak si lámeš nebodaj hlavu, čo robiť s ušetrenými peniazmi, môžeš napríklad pozvať kamošov na nejaký drink.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom