Xiaomi Redmi 2A je najnovší smartfón tejto čínskej spoločnosti, ktorý nás prekvapil výbavou a hlavne cenou, ktorá sa bude pohybovať pod hranicou 100 €. Hneď po predstavení unikli informácie o výkone tohto zaujímavého kúsku a dnes už aj stihol prejsť výkonovým bechmarkom Antutu. Poďme sa teda pozrieť, čo si pre nás Xiaomi prichystalo. 

[/blockquote]

Xiaomi Redmi 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nové Xiaomi Redmi 2A prichádza s novým procesorom od značky Leadcore, ktoré pre tento rok uzavrelo spoluprácu so Xiaomi. Model Redmi 2A je vybavené najnovším typom procesora z dielne Leadcore a to LC1860 so štyrmi jadrami o frekvencii 1,5 GHz a sekunduje mu operačná pamäť RAM o kapacite 1 GB. Nechýba ani podpora pre siete štvrtej generácie (4G). O grafický výkon sa stará čip Mail-T622 MP2, ktorý je porovnateľný s Adrenom 306 z dielne Qualcomu, ktoré sa dodávajú tiež do low-endových zariadení. Redmi 2A obsahuje zobrazovací panel o veľkosti 4,7 palca s rozlíšením 1280 x 720 pixelov.

V Antutu benchmarku dosiahlo skóre 23 351 a výkonovo ho radí medzi telefóny strednej triedy. Asi najväčším prekvapením je ale fakt, že Redmi 2A preskočilo aj model Redmi 2, ktorý v sebe skrýva procesor Qualcomm Snapdragon 410, ktorý by mal mať teoreticky vyšší výkon.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

redmi2A

Xiaomi Redmi 2A


Xiaomi prisľúbilo spoluprácu s Leadcore aj do budúcnosti, čo by nám mohlo priniesť výkon zariadenia strednej triedy s cenou low-endového zariadenia. Ako iste vieme, benchmarky nám nie vždy ukazujú pravý výkon a používateľský zážitok z daného telefónu, ale o jednom vypovedajú, a to je hrubý výpočtový výkon zariadenia, ktorý Redmi 2A zvláda vzhľadom na cenu, famózne. Tento nový kúsok sa nám v redakcii veľmi páči a do budúcnosti určite očakávajte našu recenziu.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú