Smartfóny sa každým rokom zdokonaľujú a vývoj technológií im umožňuje, aby boli inteligentnejšie či obsiahlejšie na praktické funkcie. Spoločnosť Kyocera to zobrala so skutočne revolučného konca a predstavila niečo doteraz nevídané.

Ešte v roku 2015 tento výrobca predstavil historicky prvý plne umývateľný smartfón DIGNO, ktorý bol teda na tú dobu nevšedný a plný prekvapení. Avšak začiatok tohto roka priniesol novinku s podobne šialenými vlastnosťami. Spoznáme ho pod označením Rafre a je výnimočný najmä preto, lebo jeho konštrukcia má plnohodnotnú odolnosť voči umývaniu mydlom. Bez problémov ho tak môžeš so sebou zobrať do vane alebo ho pridať do drezu pri umývaní riadu.

Samotný výrobca dokonca proklamuje, že sa dá novinka umývať penivým mydlom, pričom používať sa dá aj v tom prípade, keď je obrazovka mokrá, nakoľko má displej špeciálnu úpravu. Medzi ďalšie nie práve štandardné vlastnosti sa zaraďuje zvýšená odolnosť voči teplej vode, čiže by sa mu nemalo nič stať ani v tom prípade, ak by spadol napríklad do horúcej vody.

zdroj fotografie: NDTV Gadgets

Kyocera pridala aj špeciálnu aplikáciu varenia, ktorá sa ovláda skrz gestá, a tak môžeš smartfón používať aj jednou rukou napríklad počas varenia. V krátkosti si ešte prebehnime hardvérové špecifikácie, ktoré čítajú 5-palcový HD displej, 2 GB RAM pamäť, 16 GB interné úložisko s podporou microSD kariet, Android 7.0 Nougat, 13 MPx fotoaparát či priemernú 3000 mAh batériu. Bohužiaľ, ak by si si chcel takýto špeciálny smartfón kúpiť, musel by si vycestovať až do krajiny vychádzajúceho slnka. V Japonsku bude táto novinka dostupná v celkovo 3 farebných prevedeniach za zatiaľ neznámu cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom