Radíš sa medzi fanúšikov seriálov a nedáš dopustiť na najikonickejšie sitkomy histórie? Potom určite poznáš aj tie najtajnejšie zákutia nielen sitkomu Priatelia či podobného titulu Ako som spoznal vašu mamu, ale aj Teórie veľkého tresku, Dva a pol chlapa, či u nás v televízii nikdy nevysielaného The Office.

Pokiaľ ťa naše kvízy bavia, určite zváž aj ďalšie, nie nutne zamerané na technologické témy. Pridanou hodnotou je vždy zaujímavý fakt, ktorý sa dozvieš aj v prípade, že na dané otázky zodpovieš nesprávne.

Ktorý z nasledujúcej štvorice sitkomov mal jednotlivé epizódy pomenované po fráze, použitej v rovnakej časti?

TMDB (Úprava redakcia)
Správne! Nesprávne!

Seriál Dva a pol chlapa pozostáva z 262 epizód, pričom len jediná z nich nie je pomenovaná podľa frázy, použitej v samotnej epizóde. Zaujímavosťou tak je, že žiadny z názvov epizód nepredstavuje zápletku danej časti, takže fráza môže byť úplne náhodná a pochádzať z úst aj tej najmenej dôležitej postavy seriálu. Autori sa držali trendu takéhoto pomenovávania od druhej časti, keďže prvá je nazvaná príznačne Pilot, až po jeho úplný koniec.

Penny je jednou z mála ženských hlavných protagonistiek Teórie veľkého tresku. Vieš ale, aké je jej priezvisko?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Priezvisko postavy hranej Kaley Cuocovou sme sa naprieč 12 sériami nikdy nedozvedeli. Mnoho fanúšikov sa však pohrávalo s myšlienkou, že jej priezvisko by mohlo byť Wyatt podľa otca, ktorý sa nepravidelne mihne v niekoľkých častiach. Ten pri prvotnom objavení v seriáli vystupuje pod menom Wyatt, kedy sa ale nevie, či ide o prvé alebo druhé meno. V neskoršej fáze seriálu však Penny opisuje scénu s mamou, kedy tá nazvala svojho manžela Bob. Pokiaľ nejde o chybu autorov, meno Pennynho otca je Bob Wyatt, čiže celé meno hlavnej ženskej protagonistky by malo byť Penny Wyatt. K oficiálnemu potvrdeniu však nikdy nedošlo.

Americký The Office je plný zaujímavých faktov. Ktoré z nasledujúcich tvrdení je pravdivé o najzáhadnejšej a nesmierne vtipnej postave, Creed Brattonovi?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Creed v The Office plní úlohu relatívne záhadného a na obrazovke do úzadia postaveného charakteru, ktorý pri každom kamerovom výstupe buď diváka stopercentne rozosmeje alebo na niekoľko sekúnd zarazí. V každom prípade, Creeda Brattona si zahral herec Creed Bratton, pričom nejde o jedinú postavu v seriáli, pomenovanú podľa herca. Ostatné postavy však nesú iba prvé meno daného herca - Angelu hrá Angela Martin, Phillis hrá Phillis Vance a Oscara hrá Oscar Nuñez.

Priatelia sa podobne ako ostatné TV projekty môže pochváliť aj hviezdnymi návštevami na jednu alebo niekoľko epizód. Jedna z filmových hviezd sa však v seriáli objavila kvôli prehratej stávke. O koho išlo?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Koncom 90. rokov, Matthew Perry (Chandler) natáčal spolu s Bruce Willisom komédiu Môj sused zabijak. Počas natáčania sa dvojica stavila, že film bude, respektíve nebude úspešný, pričom Perry sa prikláňal ku kladnému výsledku. Predmetom stávky bolo účinkovanie Willisa v Priateľoch, kde sa dôsledkom prehranej stávky ikona akčných filmov nakoniec objavila. Willis si zahral v niekoľkých častiach šiestej série otca Elizabeth, aktuálnej Rossovej priateľky, ktorý skrz randenie s Rachel robil postave Schwimmera zo života peklo.

Charakter Barneyho patrí rozhodne medzi legendárny prvky seriálu Ako som spoznal vašu mamu. Ktorý herec z nasledujúcej štvorice sa o postavu večného sukničkára zaujímal?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Pri pohľade na postavu Sheldona v sitkome Teória veľkého tresku by nám ani nenapadlo, že Jim Parsons by mohol hrať Barneyho Stinsona. Jim v niekoľkých rozhovoroch spomína, aký bol zmätený, keď ho vôbec na konkurz takejto postavy zavolali, keďže ako sám tvrdí, ani jeden z požadovaných charakterových čŕt nezdieľal. Práve preto ani nebol sklamaný, keď pred ním uprednostnili Neil Patrick Harrisa.

Ako to pri mnohých populárnych tituloch býva zvykom, aj sitkom Teória veľkého tresku sa pôvodne mal volať úplne inak. Aký mal byť pôvodný názov seriálu?

TMDB
Správne! Nesprávne!

K pomenovaniu Lenny, Penny and Kenny našťastie nikdy nedošlo. Zatiaľ čo časť Lenny a Penny je jasná (Lenny mal byť pôvodne Leonard), Kenny bolo pôvodne zamýšľané meno pre Sheldona. Autori sa nakoniec rozhodli pre nové pomenovanie aj kvôli technickým zádrhom, keďže vymenovaním len trojice postáv by postavili ostatné postavy prakticky do úzadia.

The Office nás dokázal počas 9 sezón niekoľkokrát poriadne zaskočiť, kedy hneď zopár takýchto výstupov je v seriáli improvizovaných. Ktorá z nasledujúcich scén nebola v scenári?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Jedným z poznávacích znakov sitkomu The Office je spôsob podávania zápletky vďaka špecifickej práci s kamerou. Samotný fakt, že postavy seriálu sú si kamery v priestore vedomé, vytvára u diváka takmer okamžite pocit, že pozerá reality show. Vďaka tomuto tak v seriáli vznikajú mnohé nečakané momenty, kedy práve upriamený pohľad do kamery predstavuje veľkú porciu vtipov. Za všetko tak hovorí scéna z časti „Gay Witch Hunt“, v ktorej mal Steve Carell na znak spolupatričnosti objať homosexuálneho kolegu v podaní Oscara Nuñeza. Carell ho však sám od seba pobozkal, a preto je reakcia prekvapenia ako Nuñeza, tak aj ostatných hercov absolútne autentická.

Dva a pol chlapa má na konte 12 nesmierne úspešných sérií, počas ktorých sa v seriáli premietlo nespočetné množstvo postáv. Aká postava sa však objaví vo všetkých, 262 epizódach?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Ako všetci fanúšikovia vedia, Charlieho v 9. sérii vystriedal Walden v podaní Ashton Kutchera. Podľa mnohých išlo o krok vedľa, no seriál aj tak nestratil na popularite a vďaka novej premennej v príbehu chytili obzvlášť ostatné postavy nový dych. K radikálnej charakterovej premene tak došlo najmä u Alana, ktorý vďaka prítomnosti Waldena bol ešte lakomejší a vypočítavejší. Zatiaľ čo postavy ako Judith alebo Evelyn sa objavili v každej jednej sérii, Alan sa ako jediný zvládol objaviť v každej jednej časti počas dvanástich rokov.

Barney z Ako som spoznal vašu mamu sa preslávil neustálym nosením oblekov a nabádaním ostatných, aby tak robili taktiež. Keď ho však nemal na sebe, išlo o hotovú katastrofu. Koľkokrát Barney počas 9 sérií nenahodil oblek?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Každý kto pozná seriál Ako som spoznal vašu mamu do poslednej bodky si určite spomína na Barneyho obsesiu oblekmi. Postava Neil Patrick Harrisa nahadzovala oblek častejšie, ako by bolo v reálnom svete zdravé, kedy sa dokonca v jednej časti večný sukničkár ukázal aj pyžame s kravatou. Existovali prípady, kedy si však Barney oblek neobliekol, no vo väčšine prípadov išlo o predvádzanie metód z ikonickej knihy Rukoväť, ktorá mimochodom existuje aj v realite. Medzi najpamätnejšie momenty tak patrí zvádzanie čašníčky, ktorú odpudzovali obleky (S05E12) alebo pohreb nikým nepoznaného čašníka (S02E14). V druhom prípade sa Barney obliekol do obyčajného oblečenia, keďže podľa neho sú obleky oslavnými róbami.

Gunther v Priateľoch zohráva úlohu barmana, ktorý má počas celého seriálu slabosť na Rachel. Zároveň ide o tichú a introvertnú postavu, pričom svoju prvú repliku vysloví až po niekoľkých častiach. Koľko epizód trvalo, kým James Michael Tyler vyslovil prvú vetu v priateľoch?

friends.fandom.com
Správne! Nesprávne!

Jeden z najslávnejších seriálov, ktorý rozhodne patrí medzi základne kamene moderných sitkomov, Priatelia, predstavil počas dlhoročnej dráhy na obrazovkách mnohé vedľajšie postavy. Niektoré sa však objavovali v seriáli len ako hostia na jednu maximálne pár epizód zatiaľ čo ostatné sa sporadicky objavovali od prvej, až po poslednú sériu. Práve do druhej skupiny patrí barista Gunther. Ten zastáva tichšiu entitu seriálu, predstavujúcu nenaplnenú lásku k Rachel. James Michael Tyler totiž prvú repliku v priateľoch vyslovil až v deviatej časti druhej série s názvom O Phoebinom otcovi. Replika bola: „Yeah.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom