Hoci výber ochranného skla na mobil môže na prvý pohľad vyzerať ako jednoduchá záležitosť, nemali by ste ho brať na ľahkú váhu. Predsa len, dobré sklo vám dokáže ušetriť servisné výdavky vo výške aj niekoľkých stoviek eur. O tom, čo si všímať pri výbere a aké moderné technológie sú v tejto oblasti dostupné, sme sa rozprávali s expertmi z FixServis.

Hneď prvou vecou, pred ktorou odborníci FixServis varujú, sú lacné ochranné sklá na mobil. Tie síce vyzerajú lákavo, no v skutočnosti často nedokážu efektívne plniť svoj účel. Nielenže neposkytujú dostatočnú ochranu pred rozbitím, naviac môžu skresľovať obraz a znižovať citlivosť dotykového displeja. Takže, vedia negatívne ovplyvniť celý používateľský zážitok.

To však neznamená, že cenovo dostupné sklá sa nikdy neoplatia. Treba si však dávať pozor na to, aby aj kvalita bola na dostatočne vysokej úrovni.

Unsplash / Marek Levak

Odporúčame sklá PanzerGlass

Pokiaľ chcete displeju vášho smartfónu poskytnúť čo najdokonalejšiu ochranu, odborníci z FixServis.sk odporúčajú ochranné sklá na mobil PanzerGlass. Tie majú hrúbku až 0,4 mm, pričom u konkurencie je štandardom 0,2 mm. Zabezpečujú tak dokonalú ochranu pred škrabancami, ale aj rozbitím v dôsledku silného nárazu. Zároveň však nijako neskresľujú obraz a zabezpečujú 100 % citlivosť na dotyky.

Sklo PanzerGlass si môžete nalepiť nielen na displej smartfónu, ale k dispozícii sú aj špeciálne verzie určené pre inteligentné hodinky. Samotný proces lepenia je mimoriadne jednoduchý a zvládnete ho aj sami doma.

Unsplash
Ochrana pred baktériami a odleskami  

Experti z FixServis nám prezradili, že ochranné sklo nemusí byť len o samotnej protekcii displeja. Dokáže plniť aj radu ďalších úloh. Napríklad, sklá PanzerGlass Antibacterial majú na povrchu špeciálny film, ktorý odpudzuje mikroorganizmy. Verzia skiel Antiglare zas disponuje antireflexnou vrstvou eliminujúcou odlesky spôsobené silným svetlom.

Súkromie a zdravší zrak

Vedeli ste, že ochranné sklo môže prispievať aj k protekcii vášho zraku? PanzerGlass Anti-bluelight dokáže filtrovať nežiadúce modré svetlo z displeja a šetriť tak vaše oči. Zaujímavou verziou sú Privacy sklá, ktoré znemožňujú čitateľnosť displeja pod určitým uhlom. Človek, ktorý sedí vedľa vás v električke, tak neuvidí, čo sa vám na displeji zobrazuje.

A čo ochrana kamery?

Ako dokážu sklá PanzerGlass chrániť predný fotoaparát? Veľmi jednoducho. Špeciálny typ CamSlider disponuje malým krytom, ktorý sa dá odsúvať a zasúvať. Dokonca, existujú aj sklá, ktoré sú určené na ochranu zadného fotoaparátu. Napríklad, tvrdené sklo na fotoaparát iPhone 12 od výrobcu FixPremium.

Unsplash / Ameen Almayuf

Tip od odborníkov – technici z FixServis upozorňujú, že pokiaľ chcete ochranné sklo PanzerGlass kombinovať s krytom na smartfón, vyberte si typ označený ako „Case friendly“.

Lacnejšia alternatíva: FixPremium Glass

Možno si vravíte, že ochranné sklá PanzerGlass sú pre vás príliš drahé a radšej uprednostníte lacnejšiu alternatívu, ktorá však bude stále dostatočne kvalitná. Čo odporúčajú experti z FixServis? Ideálnou voľbou je ochranné sklo na mobil FixPremium Glass. To je dostupné pre väčšinu značiek a modelov smartfónov. Dokonca, existuje aj verzia pre smart hodinky.

FixPremium Glass poteší taktiež vynikajúcou odolnosťou (až 9H) a prináša viacero cenných vlastností – eliminuje šmuhy a odtlačky prstov, poskytuje 100 % citlivosť na dotyky a nijako neskresľuje obraz. Dostupné je za nízku cenu, ktorú si môže dovoliť každý. Jeho nalepenie je rýchle a jednoduché.

Na pravidelnej dezinfekcii záleží!

Nezanedbávajte pravidelné čistenie displeja. Vedecké štúdie totižto preukázali, že na jeho povrchu je častokrát viac baktérií ako na záchodovej doske alebo kľučkách dverí. Technici z FixServis odporúčajú na čistenie displejov používať prípravok PanzerGlass Spray Twice A Day. Ten je vedecky testovaný a preukázateľne zneškodňuje 99,999 % mikroorganizmov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP