Každé elektronické zariadenie sa jedného dňa pokazí. Či už v dôsledku pádu, preťaženia, alebo prirodzeného opotrebenia nejakého komponentu. Pokiaľ sa venujete opravám smartfónov, je vždy dobré vedieť, na ktoré servisné úkony sa treba pripraviť. Ako je to v prípade zariadení iPhone? Pýtali sme sa expertov z FixServis.

Nie každá porucha smartfónu musí byť spôsobená konštrukčnou vadou. Ako sa dalo čakať, v prípade zariadení iPhone sa servisní technici FixServis najčastejšie stretávajú s rozbitým displejom. Hoci moderné telefóny Apple využívajú špeciálne sklo-keramické dotykové obrazovky, ani tie nie sú nerozbitné.

Výmena displeja na iPhone je často komplexnou úlohou, ktorá vyžaduje dodržanie špecifických postupov. Displeje sú napojené na mnohé ďalšie komponenty, ktoré sa pri neopatrnej manipulácii môžu ľahko poškodiť. Pokiaľ s výmenami iPhone displejov nemáte veľké skúsenosti, servisní technici FixServis odporúčajú využiť prehľadné návody na opravu, ktoré sami pripravujú. Nestane sa vám tak, že na niečo podstatné zabudnete.

Patálie s batériami

Medzi najnovšie trendy vo svete smartfónov patrí zrýchľovanie nabíjania. Nikomu sa nechce čakať, kým bude telefón opäť plný energie a pripravený slúžiť. Cestou zrýchľovania nabíjania ide aj Apple. V najnovších modeloch nájdete špičkové lítium-iónové batérie, ktoré podporujú nabíjanie vyšším výkonom. Ich výdrž na plné nabitie je veľmi dobrá, avšak rýchle dobíjanie skracuje životnosť.

Mnohí majitelia zariadení iPhone si dávajú batériu vymieňať už po dvoch rokoch používania. Citeľnejší pokles kapacity baterky sa pri aktívnom používaní a vyššej záťaži telefónu môže objaviť už po jednom roku. Odborníci z FixServis tak všetkým servisným technikom odporúčajú mať v zásobe náhradné batérie a ovládať proces ich výmeny.

Tip: Pri výmene batérie stavte na FixPremium batérie pre iPhone, ktoré disponujú skvelou cenou, pri zachovaní tej najvyššej kvality a kapacity Apple original.

Unsplash / Frankie

Oprava nabíjacieho portu iPhone

S batériou súvisí aj ďalší častý problém telefónov iPhone – vôľa v nabíjacom konektore. Tá má za následok prerušované nabíjanie a spomalenie celého nabíjacieho procesu. Príčinou ťažkostí s portom je nešetrné zaobchádzanie s telefónom pri nabíjaní – predovšetkým ohýbanie a naťahovanie káblov.

Hoci v niektorých prípadoch je možné poškodený nabíjací konektor opraviť, technici z FixServis z časového hľadiska skôr odporúčajú výmenu za nový komponent.

Unsplash / Andreas Haslinger

Ani kamera nie je bez problémov

Čo sa môže pokaziť na kamere? Zo skúseností technikov FixServis vyplýva, že majitelia iPhone sa najčastejšie sťažujú na problémy s technológiou zaostrovania. Tie sa obvykle objavujú pri najnovších modeloch vybavených prepracovanými kamerami. Ťažkosti dokáže spôsobovať aj nefungujúci blesk, prípadne nefunkčnosť celého fotoaparátu – po zapnutí príslušnej aplikácie sa objaví len čierna obrazovka.

Problémy s kamerou iPhone je potrebné riešiť individuálne, v závislosti od potenciálnych príčin. Obvyklým riešením je výmena celého kamerového modulu za nový. Mnohí technici aj zákazníci z finančných dôvodov uprednostňujú neznačkové náhradné diely, avšak tie môžu v prípade najnovších modelov iPhone spôsobovať problémy. Napríklad, iPhone 12 už dokáže rozoznať neoriginálnu kameru a používateľa informovať varovnými hláseniami.

Unsplash / Ehimetalor Akhere Unuabona

Pokiaľ vám chýbajú akékoľvek potrebné náhradné diely na iPhone, stačí zavítať do e-shopu FixServis.sk. V ponuke nájdete široký výber originálnych komponentov využívaných pri najčastejších opravách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú