Vstup do roku 2018 bol pre kryptomeny takpovediac kritickým. Onedlho tu máme koniec roka a prognózy opäť nevyzerajú najlepšie. Najznámejšia digitálna mena v podobe Bitcoinu už dávno nepredstavuje hodnotu ako kedysi. Minulý týždeň však bol natoľko kritickým, že predstavoval ten najhorší za rok 2018.

V piatok prišli viaceré informácie o tom, že kurz Bitcoinu smeruje pod úroveň 4000 amerických dolárov. Ak si vezmeme, že pred pár rokmi o digitálnych menách vedel len málokto, tak suma 4000 dolárov je stále skvelá. Pri porovnaní s tým, že táto hranica svojho času dosahovala aj 20 tisíc dolárov, tak je to už trocha horšie.

Prečítajte si tiež!
Ďalšia banka na Slovensku spustila platby cez mobily

Mnohí odborníci tvrdia, že ľudia už o tento druh meny stratili záujem, no na druhej strane tu máme mnoho zástancov a čoraz viac možností, kde sa dá platiť už aj v Bitcoinoch. Ako to bude v budúcnosti, nevieme predpovedať, no minulý týždeň bol príkladom katastrofálneho poklesu.

Zrejme najhorší týždeň v tomto roku

V piatok ráno došlo k oslabeniu najznámejšej digitálnej meny o 7,6 %. Pokles zaznamenali aj ďalšie meny, akými sú Ethereum, Ripple či Litecoin, pričom každá z nich stratila minimálne 5 %. V sobotu večer predstavovala cena Bitcoinu približne 3750 dolárov.

Nedeľňajšie čísla boli ešte horšie, nakoľko došlo k prepadu na hodnotu 3520 dolárov. Od pondelka sa zaznamenal celkový pokles o viac než 25 % a s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o najhorší týždeň za posledných 5 rokov a najnižšia hodnota za posledných 14 mesiacov.

Zobraziť celú galériu (1)
@jaybirdsatx/Twitter

Aj keď sa zdá, že začiatok nového týždňa je už o čosi lepší a Bitcoin ide zasa pomaličky hore (4 075 USD/26.11 o 2:00), táto digitálna mena nie je z najhoršieho vonku. V krátkodobom horizonte sa očakáva obchodovanie v rozmedzí 3 500 až 6 500 dolárov a do januára by sa mohol kurz prepadnúť až na 2 500 dolárov.

V dôsledku výrazných poklesov na kryptomenách prerobili najmä individuálni investori, ktorí nakupovali v čase, kedy boli virtuálne meny na svojom vrchole. Okrem individuálnych investorov smútia aj firmy, ktoré poskytujú ekosystém pre kryptomeny. Jedným z dôvodov je prudká strata dopytu po čipoch, ktoré slúžia na ťažbu kryptomien.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP