Aktualizácia 23.7.2024

Koniec augusta bude na Slovensku poriadne horúci. Do našich kín totiž nečakane zamieri už 29. augusta jeden z najlepších hororov posledných rokov Longlegs. Informáciu Fontechu exkluzívne potvrdila filmová distribučná spoločnosť Continental film. Zaujímavosťou je, že mimoriadne desivý a nezávislý horor, ktorý mnohí kritici či fanúšikovia prirovnávajú k slávnemu Mlčaniu jahniat, nemal byť na našom území pôvodne ani premietaný.

TMDB

Distribútor tak zjavne reaguje na obrovský dopyt po filme, ktorý neustále graduje už od prvých pozitívnych reakcií novinárov a kritikov. Longlegs sa medzitým 12. júla už predstavil aj prvým divákom v USA, kde už stihol zarobiť na pomery hororového žánru vynikajúcich 44,7 miliónov dolárov. Snímka má tak našliapnuté stať sa jedným z najlepšie zárobkových hororov v tomto roku, ktorý je medzi odborníkmi všeobecne považovaný za jeden z najsilnejších v histórii.

Dej Longlegs sleduje mladú ambicióznu agentku FBI Lee Harker (Maika Monroe), ktorá sa snaží dolapiť nebezpečného sériového vraha (Nicolas Cage) spájaného so satanistickými  vraždami. Ten uniká spravodlivosti už tridsať rokov aj vďaka tomu, že nezanecháva žiadne stopy a vraždy sú navyše zakamuflované otlačkami prstov členov rodín dotknutých ohavným zločinom. Na fanúšikov tak čaká mimoriadne napínavý príbeh okorenený poriadne dusnou atmosférou a skvelými hereckými výkonmi.

Aktualizácia 15.7.2024

Skvelé recenzie od novinárov či prirovnania k oscarovej snímke Mlčanie jahniat fungovali. Hororová mysteriózna dráma Longlegs v hlavnej roli s Nicolasom Cageom začala svoju púť v kinách skutočne vo veľkom štýle a už pri debute zarobila fenomenálnych 22,6 miliónov dolárov, informuje Variety.

Podobne silný debut sa zatiaľ v tomto roku nepodaril žiadnej hororovej snímke a Longlegs sa s istotou stane jedným z najväčších prekvapením roka. Tvorcovia však majú ďalší dôvod na radosť. Výroba hororu totiž stála iba 10 miliónov dolárov, s ktorými čerstvý film porazil aj novinku Zober ma na mesiac, ktorého produkcia vyšla na 100 miliónov dolárov.

Romantická komédia, v ktorej sa predstavili dve herecké superhviezdy Channing Tatum a Scarlett Johansson, zarobila počas svojho úvodného víkendu len 10 miliónov dolárov.

TMDB

Úspech Longlegs okrem skvelých recenzií a mrazivého výkonu Nicolasa Cagea treba pripísať aj šikovnej virálnej marketingovej kampani. Tá zahŕňala vytvorenie webovej stránky v štýle 90. rokov, ktorá zdôrazňovala ohavné zločiny antagonistu, ako aj telefónne číslo, na ktoré ľudia mohli zavolať a vypočuť si strašidelnú správu od Nicolasa Cagea.

„Spoluprácou s kreatívnym tímom filmu sme dokázali zostaviť niečo naozaj špeciálne. Keď začnete s filmom, ktorý je taký originálny ako tento, a skombinujete ho s plne prepracovanou, na mieru šitou marketingovou kampaňou, môžete dosiahnuť niečo mimoriadne,“ povedala na margo skvelého finančného úspechu filmu šéfka distribúcie produkčnej spoločnosti Neon.

U nás premiéra Longlegs zatiaľ nie je v pláne, vzhľadom na veľký úspech filmu v zahraničí sa to však ešte môže zmeniť. Filmoví distribútori na Slovensku pozorne sledujú aj menej známe novinky a na základe ich finančných výsledkov rozhodujú o ich zaradení aj v našich kinách.

Pôvodný článok:

Tohtoročná hororová sezóna sa môže pochváliť kvalitnou nádielkou a do konca roka na nás ešte čaká príchod viacerých známych značiek. Popri populárnych sériách ako Votrelec, Beetlejuice či Úsmev ostáva tak trochu v ústraní aj pre mnohých filmových nadšencov pomerne neznáma novinka Longlegs.

Do jej premiéry vo vybraných svetových kinách zostáva ešte pár dní, film však už stihli vidieť viacerí novinári a mnohí z nich sa zhodujú v tom, že ide o jeden z najdesivejších hororov poslednej dekády.

Privodí ti nevoľnosť žalúdka

Potvrdzujú to aj čísla na známom agregátovom portáli Rotten Tomatoes, kde pri snímke aktuálne svieti hodnotenie 97 % z celkových 35 recenzií. Film vyvolal obrovské nadšenie až takým spôsobom, že ho mnohí kritici začali prirovnávať k oscarovej kultovej snímke Mlčanie jahniat.

To nemusí byť veľkým prekvapením, keďže obe snímky spája podobný príbeh. Podobne ako snímka z roku 1991, aj Longlegs sleduje mladú detektívku FBI (Maika Monroe), ktorá je na stope chladnokrvnému satanistickému vrahovi s prezývkou Longlegs.

Rolu zvráteného a šialeného vraha si zahral legendárny herec Nicolas Cage, ktorý tak čoraz viac potvrdzuje, že momentálne neexistuje žiadna úloha, ktorej by sa vyhýbal. Jeho charakterová variabilita sa podľa viacerých novinárov premietla aj do jeho výkonu v úlohe vraha, ktorý mnohí označili za mimoriadne mrazivý.

Niektorí dokonca hovoria že Nicolas Cage je v Longlegs taký desivý, že mnohým divákom môže privodiť pri jeho sledovaní až nevoľnosť. „Od čias Zodiac a The Silence of the Lambs ma žiadny sériový vrah tak nevystrašil, ako v Longlegs“, komentoval jeho výkon David Gonzalez z portálu Cinematic Reel.

Recenzenti nešetria chválou ani na režiséra Oza Perkinsa, ktorý je synom hereckej legendy Anthonyho Perkinsa známeho z účinkovania v kultovom horore Psycho. Podľa Meagan Navarro z portálu Bloody Disgusting sa aj vďaka nemu podarilo vytvoriť nezabudnuteľnú desivú atmosféru, ktorá spolu s originálnym vizuálom diváka doslova pohltí.

Dolores Quintana zo Santa Monica Mirror zas oceňuje jeho schopnosť vtiahnuť diváka do hrôzostrašnej mysle chladnokrvného vraha či cieľavedomej mladej detektívke.

Longlegs sa predstaví vo vybraných amerických kinách už 12. júla a ak podobné nadšenie zavládne aj v náročnom diváckom publiku, nie je vylúčené, že snímka neskôr dorazí aj do slovenských kín. Zatiaľ sa však premiéra hororovej novinky v našich kinách neplánuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú