Predseda strany ĽSNS zverejnil v závere októbra na svojom Facebooku kontroverzné video, v ktorom ľudí oboznamoval so svojou „liečbou“ koronavírusu. Na ochorenie COVID-19 bol s pozitívnym výsledkom testovaný niekoľko dní pred vydaním svojich pochybných liečebných metód. Vo výsledku týmto videom pomohol Marián Kotleba najmä popularite kvapiek Bromhexin, o ktoré začali Slováci podľa Google štatistík javiť ohromný záujem.
Predmetné video so samovoľne nastavenou „liečbou“ koronavírusu bolo na sociálnej sieti Facebook publikované ešte v utorok 27. októbra. Neskôr však sieť zakročila a video odstránila.
Toto rozhodnutie Kotleba kritizoval a označil za „obmedzenie slobody názoru“ v statuse, v ktorom ďalej šíril spomínané video. Status bol neskôr taktiež odstránený, no video sa môže šíriť ďalej z platformy Vimeo.
Video zvýšilo vyhľadávania Bromhexinu. Stal sa rovnako populárny ako vodka
Podľa vlastných slov sa mal Kotleba nakaziť koronavírusom na „gestapáckom súde“, ktorého sa zúčastnil kvôli obžalobe týkajúcej sa kontroverzných šekov v sume 1488 €. Neskôr bol 22. októbra testovaný na ochorenie COVID-19 s pozitívnym výsledkom a mal byť v domácej karanténe. Tú však podľa dostupných informácií neskôr porušil.
Medzitým stihol vydať aj video s vlastnou „liečbou“ koronavírusu, v ktorej skombinoval vodku s kvapkami Bromhexin a sirupom Stopkašeľ. Predstaviteľ strany ĽSNS vo videu opisoval aj dávkovanie, ktoré je podľa neho intuitívne, podľa potreby. „Do polky som nalial stop kašeľ, do zvyšku vodku…dávka,“ popisoval Kotleba svoju liečbu vo videu.

Pred týmto nebezpečným návodom na „liečbu“ COVIDu-19 varoval aj Štátny ústav pre kontrolu liečiv a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. Krátko po zverejnení videa teda zasiahol Facebook a neskôr zmizol z profilu Mariána Kotlebu aj status s kritikou na sociálnu sieť a odkazom na video.
Správy ale mali dopad aj na celkové vyhľadávanie v Google vyhľadávači. Slováci začali kvôli tomuto videu húfne vyhľadávať kvapky Bromhexin, ktorý sa na chvíľu stal vo vyhľadávači rovnako populárny ako vodka, s ktorou mal Kotleba kvapky miešať. Paradoxne však nestúpla popularita sirupu Stopkašeľ či iných liekov, ktoré boli vo videu spomenuté.

Podľa Google Trends boli kvapky a vodka rovnako často vyhľadávaným výrazom už deň po publikovaní videa. Obľúbeným výrazom v tom čase bol aj „kotleba vodka“, ktorým Slováci chceli vyhľadať informácie o tomto „medikamente“.
Kotleba ale vo videu neodporúčal ľuďom užívanie takejto kombinácie vodky, kvapiek a sirupu, no napriek tomu sa informácie v jeho videu odrazili aj na tom, čo ľudia na Google vyhľadávali. Ostáva len veriť, že si podľa neho „metódy našich predkov“ nikto pri liečbe koronavírusu neosvojil. Žiaden liek či sirup totiž nie je vhodné miešať s alkoholom.
Teraz čítajú

Slovensko nie je „nacistický experimentálny tábor“. Vyše 10 000 ľudí na Facebooku zdieľalo dezinformácie zo zahraničia

Ďalšie slovenské mesto inovuje, mestskí policajti dostali elektromobil za vyše 40 000 €

Toľkoto ľudí využíva eSIM na Slovensku. Dvaja operátori prezradili detaily, podpora u ďalších zatiaľ chýba

NESMIEŠ PREHLIADNUŤ Slovensko má nového kráľa vakcín v Google. Sputnik V raketovo vystrelil o 450 %, ľudia majú záujem už aj o očkovanie

NESMIEŠ PREHLIADNUŤ Respirátorové šialenstvo na Slovensku. Predaje v e-shopoch rastú o stovky percent, máme detailné štatistiky
Články, ktoré hýbu svetom

Arecibo prestáva existovať. Z vesmíru sa naskytol smutný pohľad na kedysi najväčší rádioteleskop, postupne ho rozoberajú

AKTUALIZOVANÉ Už ich bude vyše 1200. SpaceX vynáša ďalšie satelity do vesmíru, túto misiu so Starlinkmi odkladali najdlhšie za posledné roky

Značka predstavila celoplošnú novinku Vatovič. Je to „dutý bambus a čistá vata“

Ich topánky nosia policajti, vojaci aj hasiči. Slovenská značka je špičkou vo svetovom obuvníckom priemysle (ROZHOVOR)
