Žiaľ, nový vírus Covid-19 si každým dňom vyberá v Európe viac obetí. Po Rakúsku a Taliansku sa k infikovaným krajinám pridáva aj Francúzsko, kde miestni lekárnici zaevidovali v noci zo včera na dnešok úmrtie spôsobené práve týmto vírusom, informuje portál The Guardian.

Podľa autorít, šesťdesiatročný Francúz sa v nedávnych dňoch nepohyboval v severnom Taliansku, kde epidémia vypukla len pred niekoľkými dňami a už vôbec necestoval do Číny. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) prišla k razantnému zisteniu, že situácia mimo Číny je na tom omnoho horšie ako sa predpokladalo.

Screenshot/NYTimes

Podľa nedávnych reportov, počet nových prípadov nákazy prvýkrát prekonal počty v Číne. Medzi nové problémové štáty patrí Taliansko, Irán a Kórea, no organizácia má v hľadáčiku aj krajiny ako Rakúsko, Chorvátsko, Nemecko, Švajčiarsko a Španielsko, kde autority zaznamenali v uplynulých hodinách hneď niekoľko prípadov.

Tokio zvažuje zrušenie olymijských hier, reaguje aj Facebook

Podľa portálu Bleacherreport, je možnosť zrušenia olympiády 2020 čoraz bližšie. Najprv sa zvažovalo preloženie hier, no podľa slov popredného člena medzinárodného olympijského výboru je zrušenie olympiády pravdepodobnejším scenárom. Spravodajskú situáciu sa snaží upokojiť aj samotný Facebook.

Odporúčame prečítať
Čínska vláda sleduje ľudí, ktorí zdieľajú správu o koronavíruse a snaží sa ich umlčať

Ten začal zakazovať reklamy, ktoré sľubujú vyliečenie koronavírusu alebo sa vo všeobecnosti priživujú na kauze tejto pandémie. Technologický gigant rovnako zakazuje príspevky vyznievajúce urgentnosťou, ako napríklad predaj preventívnych určených na prevenciu, označených ako nedostatkový tovar. Facebook rovnako blokuj malých obchodníkov vo svojej sekcii Marketplace, ktorí predávajú ochranné predmety ako rúška a podobne.

Ak aj ty sa náhodou v najbližších dňoch chystáš na niekoľkodňový pobyt mimo Slovenska, určite zváž svoj výlet, poprípade sa uisti na tejto mape poskytovanej NY Times, že v danej krajine je situácia pod kontrolou. Pred cestou je dobre si preštudovať ako danú situáciu krajiny, tak aj prostriedky, ktoré ťa môžu najmä na priestranstvách, kde sa to hemží veľkými masmi ľudí ochrániť. K tomu ti určite pomôže náš nedávny článok, kde sme si stanovili na pravú mieru rozdiel medzi respirátormi a rúškami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú