Vo svete streamovacích služieb sa v najbližších rokoch udejú veľké zmeny, informuje filmový portál Hollywood Reporter. Podľa analytikov v blízkej budúcnosti skončí neohrozená vláda Netflixu a najúspešnejšou platformou sa stane jeho hlavný konkurent, streamovacia služba Disney+.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Podľa analýzy Digital TV Research sa tak stane do konca roka 2025, kedy sa Disney Plus preberie titul najväčšej streamovacej platformou na svete. Podľa odhadov bude mať Disney+ do roku 2026 284,2 milióna predplatiteľov, Netflix sa podľa prognóz bude môcť pochváliť necelými 271 miliónmi zákazníkov.

„Disney+ bude najväčším víťazom a predbehne Netflix v roku 2025. Disney+ v rokoch 2021 až 2026 pridá 140 miliónov nových predplatiteľov, ich celkový počet dosiahne 284 miliónov. Približne 121 miliónov predplatiteľov Disney+(43 percent z celkového počtu) v roku 2026 bude v 13 ázijských krajinách pod značkou Hotstar,“ uvádza sa v analýze.

Netflix

Rast Netflixu bude za rovnaký čas citeľne pomalší a analytici spoločnosti predpovedajú približne 53 miliónov nových zákazníkov. Streamovací gigant tak bude nútený predať žezlo svojmu hlavnému konkurentovi.

Silná trojka

Predpovede ďalej sľubujú svetlú budúcnosť celému streamovaciemu segmentu – do piatich rokov sa počet nových predplatiteľov zvýši takmer o pol miliardy a celosvetovo dosiahne 1,64 miliardy platiacich zákazníkov. Najväčším konzumentom digitálneho obsahu budú naďalej Čína a Spojené štáty, ktoré majú tvoriť 49 % z celosvetového dopytu.

Vplyv dvoch veľmocí však bude postupne klesať, keďže aktuálne zo zmienených krajín pochádza až 56 % divákov. Môže za to predovšetkým útlm rastu nových predplatiteľov v Spojených štátoch, rovnako ako silnejúca regulácia digitálneho obsahu v Číne.

YouTube/Disney

Streamovací segment v budúcnosti ovládne trojica silných hráčov – Disney Plus (284 miliónov predplatiteľov), Netflix (271 miliónov) a Prime Video, ktorému analýza predpovedá 243 milióna zákazníkov. Tri platformy tak pod sebou pokryjú bezmála polovicu všetkých globálnych predplatiteľov.

Predpoveď počtu predplatiteľov v roku 2026 podľa analýzy Digital TV Research:

  • Disney+ – 284,2 milióna
  • Netflix – 270,7 milióna
  • Prime Video – 243,4 milióna
  • Tencent (čínska streamovacia služba) – 98,7 milióna
  • iQiyi (čínska streamovacia služba) – 76,8 milióna
  • HBO – 76,3 milióna
  • Apple TV+ – 35,6 milióna

V prípade HBO analýza pravdepodobne nezohľadňuje divákov, ktorí sa ku službe dostanú cez televíznych operátorov a špeciálne balíky. Služba HBO Max do roku 2026 počíta s expanziou do 190 krajín a vo vlastných plánoch spoločnosť do konca roka 2025 ráta so 120 až 150 miliónmi predplatiteľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú