banner-mi-mixJe pravdou, že smartfóny s operačným systémom Windows sú zriedkavé, no stále existujú výrobcovia, ktorí dokážu vyrobiť konkurencieschopné zariadenie. Mnoho z nich to však s týmto málo populárnym operačným systémom vzdalo nadobro.

K jedným z najlepších smartfónov s Windows 10 patrí HP Elite X3, ktorý svojím výkonom môže konkurovať mnohým vlajkovým lodiam s Androidom. Ako však všetci vieme, operačný systém Windows sa dostal do úzadia v segmente smartfónov. Preto väčšina výrobcov upustila od výroby týchto zariadení aj napriek pokročilému štádiu vývoja. K nim patrí podľa nových správ aj firma Dell. Tá mala zrušiť vývoj zariadenia s označením Stack, práve kvôli stagnácii Windowsu v telefónoch. Pri ukončení projektu bol Dell Stack stále len prototypom, no podarilo sa zistiť zopár špecifikácii, ktorými mal disponovať.

dell-stack-prototyp-koniec

Uniknutý render zariadenia je dostupný vďaka známemu blogerovi Evanu Blassovi. Prototyp mal disponovať obrovským 6,4″ až 7,0″ FullHD displejom, čím by sa radil do triedy phabletov. Pod kapotu chcel Dell osadiť procesor od spoločnosti Intel, s ktorým sa Stack mal ľahko premeniť na laptop alebo desktop. Ešte pre ukončením projektu bol tento phablet vybavený operačnou pamäťou RAM o veľkosti 4 alebo až 6 GB.

dell-stack-2

Spoločnosť myslela aj na dostatok miesta pre používateľove dáta a chcela svoj zavrhnutý phablet obdariť obrovským 128 / 256 GB vnútorným úložiskom. Na obrázku môžeme vidieť, že Dell plánoval k zariadeniu ponúknúť aj dock. Celý projekt bol spustený ešte v roku 2014 a predpokladaný príchod na trh bol stanovený na rok 2017. Je to naozaj škoda, že kvôli operačnému systému Dell zrušil celý projekt skvelého zariadenia s obrovským potenciálom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom