banner-pixelSpoločnosť Google dodržiava svoje sľuby a inak nie je tomu ani v prípade Adobe Flash Playeru v prehliadači Chrome. Flash Player sa má z prehliadača vytratiť po aktualizácií na HTML5. Následné zobrazenie obsahu bude podmienené povolením používateľa.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ešte v máji tohto roka Google potvrdil, že zo svojho prehliadača, ktorý je jedným z najpoužívanejších na svete, odstráni doplnok Adobe Flash Player. Po mesiacoch čakania tak pomaly začína softvérový gigant svoje sľuby napĺňať. Po postupnej aktualizácií by mali všetci používatelia už vo februári pocítiť absenciu Flash Playeru. Práve vtedy bude totiž dostupná stabilná verzia nového Chromu. V praxi to znamená, že sa na stránkach prestane zobrazovať obsah, ktorý vyžaduje spomínaný Flash Player. Kto by si tento obsah chcel zobraziť, musí to na stránke manuálne povoliť.

chrome-html5

TIP: Nová verzia Chrome pre Android umožní prehliadanie stránok offline

Spočiatku to budú vyžadovať iba prvýkrát navštívené stránky, no od októbra budúceho roka bude toto povolenie vyžadovať každá web stránka. No aj samotné Adobe upozorňovalo, aby používatelia prestali používať dlho Flash Player. Mimochodom, Google nie je prvou spoločnosťou, ktorá tento krok urobila. Predbehol ju Facebook, keď v minulom roku zaviedol HTML5, pomocou ktorého sa už na tejto sociálnej sieti prehrávajú všetky videá.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]