Koniec Adobe Flash prehrávača sa blíži a jeho definitívna „smrť“ nastane koncom roka 2020. V snahe veci urýchliť ho Google čoskoro odstráni z vyhľadávania.

Svojho času bol Adobe Flash prehrávač odpoveďou na statický web, ktorý sa vďaka nemu stal bohatší na animácie, médiá a hry. V druhej polovici roku 2013 dosiahol svoj vrchol, keď počet jeho inštalácií presiahol 500 miliónov. Prišla však nová verzia jazyka HyperText Markup Language 5, známejšieho pod skratkou HTML 5. Od tej doby Adobe Flash plne nahrádza a pomaly odprevádza na druhý svet.

Google chce veci urýchliť

O samotnom opustení podpory Flash sa už hovorí dlhodobo a väčšina najznámejších prehliadačov ho už istú dobu blokuje. Portál TechCrunch ale najnovšie informoval, že Google sa snaží urýchliť zavrhnutie Flash prehrávača do zabudnutia. Gigant totižto na svojom blogu uviedol, že Flash odstráni z vyhľadávania na webe do konca tohto roka.

Google tak prestane Flash vo svojom vyhľadávaní indexovať, čo znamená, že jeho obsah v rámci webových stránok bude úplne ignorovaný. Na väčšinu používateľov odstránenie z vyhľadávania nemá žiadny dopad, o čo sa vo veľkej miere pričinilo už spomínané blokovanie jeho obsahu prehliadačmi.

Nastane vôbec niekedy úplná smrť Flash prehrávača?

Ďalším dôvodom, prečo používatelia odstránenie Flash prehrávača z vyhľadávania nepocítia, je fakt, že žiadny vývojár pri zmysloch by v tomto čase už Flash nevyužil. Objavuje sa už len na starších weboch, ktoré by pravdepodobne vo vyhľadávaní aj tak vysoko neboli. Úplná smrť to v roku 2020 ale stále nebude, pretože existujú weby, ktoré Flash obsah zhromažďujú pre tých, ktorí by si predsa len ešte chceli naň spomenúť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú