Napriek tomu, že o konflikte medzi americkou vládou a čínskou spoločnosťou Huawei sa v posledných dňoch veľa nehovorí, obchodná vojna a jej následky stále naberajú na obrátkach. O tom, že konflikt môže spôsobiť vážne následky už zrejme nepochybuje nikto, nakoľko sú v hre miliardy ľudí a tisíce spoločností. Podľa najnovších informácií, ktoré prináša Gizchina sa k ďalším spoločnostiam, ktoré negatívne reagujú na Huawei pridala 3M.

Za celým problémom je pridanie Huawei na takzvanú čiernu listinu, čo znamená, že americké spoločnosti nemôžu s čínskou spoločnosťou obchodovať bez súhlasu administratívy Donalda Trumpa. V praxi sa však situácia dotýka aj neamerických firiem, nakoľko je na nich vyvíjaný veľký tlak, aby zakázali, prípadne obmedzili svoje obchodné transakcie.

Prečítajte si tiež!
Na kauzu s Huawei po svojom zareagoval aj Deutsche Telekom. Žiada od zamestnancov, aby prestali používať smartfóny Huawei

Len prednedávnom sa k podpore zákazu pridal aj najväčší európsky operátor Deutsche Telekom, ktorý požiadal zamestnancov, aby prestali používať Huawei zariadenia. Nemeckých distribútorov najnovšie čaká ďalší zákaz.

Na pretrvávajúci konflikt môže doplatiť aj Nemecko

Spoločnosť 3M totiž požiadala nemeckých distribútorov, aby už viac spoločnosti Huawei nepredávali svoje produkty. 3M predstavuje rozsiahlu technologickú spoločnosť, ktorá sídli v americkej Minnesote. Jej portfólio produktov siaha od domácnosti, cez zdravotnícke potreby až po elektroniku.

Na druhej strane je však otázne ako sa zachovajú nemeckí distribútori, nakoľko Nemecko viackrát vyjadrilo svoj nesúhlas so Spojenými štátmi a bolo proti zákazu obchodovania s čínskym gigantom. Krajina ďalej dodala, že má svoje vlastné pravidlá a predpisy, podľa ktorých sa bude v tomto prípade naďalej riadiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom