Zlé správy pre fanúšikov jedného z najlepšie hodnotených seriálov súčasnosti – Tokyo Vice. Streamovacia služba Max, ktorá dramatickú novinku z prostredia japonskej jakuzy exkluzívne vysielala, seriálu vystavila stopku, informuje Variety.

Nepomohli mu ani skvelé hodnotenia

Tokyo Vice na HBO odštartovalo ešte v apríli 2022, druhú sériu streamovacia služba odvysielala iba vo februári tohto roka. V oboch prípadoch išlo o vysoko pútavé sledovanie, čo dokazujú aj vysokého hodnotenia na agregátových portáloch.

S 83 % hodnotením na ČSFD ide o jeden z najlepších novodobých seriálov, aj keď o globálnom hite sa napriek vysokej kvalite hovoriť nedalo. Aj to je dôvod, prečo sa služba rozhodla s ďalšími sériami nepokračovať. Seriál nedokázal osloviť dostatočne široké publikum a po dvoch sériách teraz končí.

Tokyo Vice sleduje amerického investigatívneho novinára Jakea Adelsteina, ktorý v 90-tych rokoch pôsobil v Tokiu. Adelstein si vďaka zvedavosti a húževnatosti vybudoval silný vzťah s miestnym policajným zborom a spoločne s ostrieľaným neúplatným detektívom Sekiguchim sa pustil do boja proti jakuze.

Seriál inšpirovaný skutočnými udalosťami diváka necháva nahliadnuť do práce polície, investigatívnych žurnalistov, ale tiež samotnej jakuzy, ktorej nemilosrdné fungovanie a vnútorné súperenie o moc predstavuje očami samostatnej postavy.

Existuje nádej na záchranu

Aj keď správa o zrušení Tokyo Vice divákov určite nepoteší, útechou môže byť plnohodnotné ukončenie príbehu, ktorý tvorcovia od začiatku plánovali na dve série. Aj napriek tomu nad zrušením svojho titulu neskrývajú aj menšie sklamanie. Podľa vlastných slov mali v rukáve schované aj ďalšie karty na pokračovanie príbehu.

Autori Tokyo Vice však zároveň naznačujú, že titul ešte nemusel povedať posledné slovo. „Vieme, že je tu priestor pre ďalší príbeh. Sme veľmi vďační, že sme seriál doteraz mohli uviesť na Max, teraz uvidíme, čo prinesie budúcnosť,“ hovoria pre Variety.

Nestalo by sa prvýkrát, aby po zrušenom projekte skočila konkurencia. Záchranné lano pri zrušených seriáloch tvorcom spravidla hádže Netflix, uvidíme, či sa autorom podarí presvedčiť streamovacieho giganta alebo inú konkurenciu aj pre ďalšie sezóny.

Pripomeňme, že Tokyo Vice nie je jediným zrušeným seriálom služby v tomto roku. Na Max už nebudú pokračovať ani seriály ako Naša vlajka znamená smrť, Júlia či Letuška, ktoré platforma zrušila v tomto roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú