Nezisková organizácia ICANN, ktorá dohliada na fungovanie digitálnej diaľnice, odložila podpisovanie kľúčov zabezpečujúcich root zónu systému DNS. Dôvod, prečo sa tak stalo, tkvie v zlyhaní hardvéru. Oficiálny web ICANN.org informuje, že stratili prístup do jedného z bezpečnostných trezorov, kde skryli všetko potrebné na vykonanie tejto pravidelnej činnosti.

Ako píše The Register, súčasťou momentálne nedostupného trezoru je okrem iného i hlavný kľúč KSK (key signing key). S jeho pomocou malo v kalifornskej lokalite El Segundo prebehnúť spomínané podpísanie nových zónových kľúčov. Keďže ale nie je v tejto chvíli k dispozícii, vopred naplánovaná udalosť bola nakoniec presunutá na 15. februára.

„Momentálne zvažujeme všetky naše možnosti v zmene harmonogramu. Vo Virgínii udržiavame kompletnú repliku zariadenia, čo znamená, že sa ceremoniál môže v závislosti od povahy a času vyriešenia chyby presunúť do tejto lokality,“ podotýka ICANN.org.

Náhradný termín bude však platiť iba za predpokladu, že odborníci stihnú vyriešiť vzniknutý problém a nadobudnú nevyhnutný kľúč.

Pokiaľ sa im to dovtedy nepodarí, organizácii ICANN nezostane nič iné, ako oznámiť ďalší náhradný termín a zmeniť lokalitu. Bližšie detaily nám prezradia už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP