Čínsky výrobca klonov Goophone venuje svoju pozornosť prevažne iPhonom, no nepohrdne ani smartfónmi značky Samsung. Keďže sa blíži predstavenie vlajkovej lodi Galaxy S8, Goophone už stihol vyrobiť jeho klon. Privítaj teda Goophone S8. 

YouTube kanál EverythingApplePro rád testuje klony smartfónov a rozhodol sa preto, že si zaobstará klon ešte nepredstavenej Galaxy S8-čky. Vyšiel pritom na približne 100 €. Zariadenie prišlo v celkom presvedčivom balení, na ktorom bola rozpísaná hardvérová výbava. Dizajnovo sa smartfón na očakávanú S8-čku absolútne nepodobá a výrobca sa výrazne inšpiroval minuloročným modelom S7 edge. Zmena nastala len v rozložení niektorých prvkov a pridaný bol „duálny fotoaparát“. Displej sa dokonca tváril ako zahnutý, no v skutočnosti bolo zahnuté iba sklo.

Samsung Galaxy S7 edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy s8
zdroj fotografie: EverythingApplePro/YouTube

Benchmarková aplikácia AnTuTu nakoniec odhalila pravú výbavu tohto klonu. Displej teda disponuje HD rozlíšením, čo je však aj na klon celkom veľkorysé rozlíšenie. Ďalej je použitý procesor MediaTek MT6580 s grafickým akcelerátorom Mali-400 MP, veľmi malá 1 GB pamäť RAM a úložisko, ktorého kapacita nedosahuje ani len 2 GB. Táto výbava v aplikácii AnTuTu skórovala so smiešnymi 22 722 bodmi. Pre porovnanie, reálna S7-čka dá bez problémov cez 120 000. Na tomto hardvéri pracuje Android 6.0.1 Marshmallow s vernou kópiu nadstavby TouchWiz. Systém je prekvapivo dobre optimalizovaný a bežal celkom svižne. A ako je na tom spomínaný „duálny fotoaparát?“

galaxy s8
zdroj fotografie: EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Detailné špecifikácie Samsungu Galaxy S8+ odhalené

Nemal by si byť prekvapený, keď ti povieme, že žiadny nie je. Pod ochranným sklom, ktoré imituje duálny fotoaparát, sa skrýva iba jeden snímač, a to s rozlíšením 5 MPx. YouTuber však jeho „kvalitu“ pochválil, nakoľko v porovnaní s klonmi iPhonov si viedol oveľa lepšie. Takouto výbavou teda disponuje klon Samsungu Galaxy S8 – Goophone S8. V balení sa ešte nachádzalo veľmi lacno pôsobiace a nekvalitné príslušenstvo. My len dúfame, že pri nákupe z internetu si dávaš pozor a že takýto klon sa ti do rúk naozaj nikdy nedostane. Za približne 100 € síce získaš vernú kópiu, no za podobnú cenu sa už dajú zohnať aj lepšie smartfóny.

Celé video: 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom