Máš doma nejakú postaršiu kancelársku mašinu, ktorá si dokonca pamätá ešte aj Windows XP alebo len chceš vdýchnuť nový život svojmu aktuálnemu PC? S novým rýchlym SSD diskom môžeš svoj počítač / notebook zmeniť na nerozoznanie za minimálnu investíciu.

Prvá pomoc pre každé PC

SSD disky sa oproti tradičným diskom líšia vo všetkých smeroch. Hlavným rozdielom je vysoká rýchlosť čítania a zapisovania informácií, v porovnaní s tradičným diskom aj viac než 10-násobne väčšia. Tá je spôsobená tým, že bežný disk obsahuje rotujúce platne, na ktorých sú uložené dáta. Počas čítania jednotlivých sektorov sa musí čakať, než sa platňa správne natočí. SSD disk dokáže v rovnakom čase pristupovať k akémukoľvek sektoru.

Určite teda nemá význam riešiť napríklad defragmentovanie disku, nakoľko nemá žiadny vplyv na výkon, ba dokonca pri SSD diskoch je potrebné túto funkciu v systéme vypnúť, nakoľko urýchľuje opotrebovanie pamäťových jednotiek na disku. SSD-čka sú tiež výhodné vďaka nízkej spotrebe.

Zobraziť celú galériu (6)
KingSpec - 64 GB verzia v Crystal Disk Benchmarku

Výbornou voľbou v súčasnosti sú disky od výrobcu KingSpec. Jedná sa o SSD disky s veľkosťou 2,5″, takže je ich možné vložiť ako do notebooku, tak do PC so SATA rozhraním. Model T-64 s kapacitou 64 GB ponúka rýchlosť sekvenčného čítania až 520 MB/s a zápisu okolo 85 MB/s. Menšia 32 GB pamäťová veria modelu V-32 dosahuje polovičných rýchlostí – 268 MB/s čítanie a 52 MB/s zápis na disk.

Vyvážený pomer životnosti a ceny

V oboch prípadoch sa jedná o pamäťové jednotky MLC (2-bit), ktoré poskytujú zlatý stred medzi SLC (1-bit) jednotkami, ktoré uschovajú menej dát s menšou náchylnosťou na opotrebovanie a TLC, ktoré sa používajú v lacných diskoch, lebo jedna bunka dokáže uschovať 3 bity informácií. TLC jednotky tak ponúkajú nižšiu cenu na úkor kratšej životnosti a je lepšie si radšej priplatiť za pamäte typu MLC. Tieto obsahujú práve SSD disky od KingSpec.

Kúpiť SSD disk KingSpec T-64 s kapacitou 64 GB za 27 €
kupón KIN64GB

Kúpiť SSD disk KingSpec A-32 s kapacitou 32 GB za 18 €
kupón KIN32GB

Oba disky teda ponúkajú perfektné rýchlosti a spoľahlivosť, pričom ťa nebudú stáť veľa. KingSpec T-64 so 64 GB kapacitou môže byť tvoj za 27 € vďaka zľavovému kupónu KIN64GB. Pokiaľ si nepotrpíš na veľkú kapacitu a chceš ušetriť ešte viac, môžeš siahnuť aj po 32 GB verzii za lákavých 18 € po aplikovaní kupónu KIN32GB.

Test KingSpec T-64 SSD:

Kupón je možné aplikovať v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom