Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nedominoval v tržbách, nedostal ohurujúcu marketingovú kampaň a v mnohých krajinách (vrátane Slovenska) ho filmoví distribútori spočiatku ani len nezaradili do ponuky kinopremiér.

Minuloročný filmový hit Všetko, všade, naraz prišiel potichu, no stal sa z neho fenomén a zázrak vo svete kinematografie. Nízkorozpočtové sci-fi už krátko po premiére v marci minulého roka zbierala skvelé ohlasy a onedlho nasledovali aj prvé ocenenia.

Vrcholom senzačného úspechu je 11 nominácii na Oscara, s ktorými Všetko, všade, naraz patrí k najhorúcejším kandidátom na najlepší film roka.

Najúspešnejší v histórii

Snímka však závratným tempom zbiera ocenenia aj od ďalších organizácií a portál IGN informuje, že Všetko, všade, naraz sa ešte pred oscarovou ceremóniou stal najoceňovanejším filmom v histórii.

Doposiaľ rekord držal posledný diel trilógie Pán prsteňov: Návrat kráľa, ktorý získal dovedna 101 ocenení. Všetko, všade, naraz už ich má na konte 158 a takmer s istotou k nim pribudnú aj zlaté sošky zo zajtrajšieho udeľovania Oscarov.

TMDB

Svieže a originálne

V centre príbehu nového hitu stojí čínska imigrantka a majiteľka práčovne Evelyn, ktorá sa ocitá na pokraji bankrotu. Nedarí sa jej ani v osobnom živote, kde musí bojovať so svojským otcom, vychovávať problémovú dcéru a čelí vlastnej kríze identity.

Život hlavnej hrdinky sa zásadne zmení po tom, ako objaví schopnosť cestovať v časopriestore do alternatívnych realít, kde objavuje svoje ďalšie existencie. Popritom Evelyn musí novonadobudnuté zručnosti využiť aj na porážku zlej entity s ambíciami zničiť multivesmír.

Aj keď zápletka filmového hitu možno neznie najoriginálnejšie, opak je pravdou a jeho prevedenie je chytľavé a vzhľadom na nízky rozpočet mnohými považované za geniálne. Film skvele pracuje s kombináciou akcie, humoru i silnej osobnej drámy, ktorú sprevádza aj menej známe, no zato skvelé sa dopĺňajúce herecké obsadenie. Novinka nedominuje len u odbornej verejnosti, ale tiež medzi divákmi, od ktorých rovnako zbiera vysoko pozitívne ohlasy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú