Súdny spor Kima Dotcoma s novozélandskou políciou je u konca.

Kim Dotcom podal trestné oznámenie proti novozélandskej polícií po tom, čo ho v januári 2012 zadržali podľa jeho slov ‚‚vojenským spôsobom’’ v jeho dome v Aucklande.

Zatknutie malo prebehnúť neprimeraným spôsobom

Razia mala prebehnúť neprimeraným spôsobom na základe nariadenia amerických prokurátorov. Sprevádzali ju dva vrtuľníky a množstvo policajtov. Samotný Dotcom bol pritom obvinený ‚‚len’’ z porušovania autorských práv prostredníctvom známej služby MegauploadTo, ako sa strany dohodli, však momentálne nie je známe, keďže sa jedná o prísne dôverné informácie.

Zobraziť celú galériu (3)
Kim Dotcom / Twitter

‚‚Máme rešpekt voči polícií v tejto krajine. Tvrdo pracujú a okrem tohto prípadu so mnou a mojou rodinou zaobchádzali so zdvorilosťou a rešpektom. Boli sme šokovaní z neobvyklého zaobchádzania polície pri mojom zatknutí za nenásilné porušovanie autorských práv na internete. Na Novom Zélande to ani nie je zločinom. Mohli mi jednoducho zaklopať na dvere a oznámiť mi, že som zatknutý,’’  vyhlásil Dotcom.

Toto vysporiadanie však nemá vplyv na ostatné prípady a žaloby, ktoré sú proti nemu vznesené. Stále tak môže byť odsúdený na niekoľko rokov za porušovanie autorských práv, a tým spôsobenú škodu vo výške viac ako 500 miliónov dolárov. Celý súdny spor však trvá už viac ako 5 rokov a je otázne, či sa niekedy dočká rozsudku. Medzitým v roku 2013 spustil svoju cloudovú službu MEGAktorá šifruje dáta používateľov a chráni ich tak pred vládnou špionážou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom