Autokamery sa vďaka svojej kompaktnosti a pomerne nízkej predajnej cene postupne rozšírili do veľkého množstva automobilov. Pomocou tohto gadgetu môžu vášnivý cestovatelia zaznamenať svoje potulky svetom, ktoré si následne môžu prehrať so svojimi blízkymi. Aby toho nebolo málo, autokamera dokáže pri prípadnej nehode poskytnúť dôkaz o vine, prípadne nevine konkrétnych účastníkov cestnej premávky.

Vďaka tomu sa tak tieto zariadenia stali nesmierne obľúbené pre všetkých vodičov z povolania. Ak si aj ty na seba zarábaš krútením volantu alebo len jednoducho rád jazdíš a šoférovanie je pre teba istou formou relaxu, rozhodne ti odporúčame kúpu tohto produktu. Je ním kamera Xiaomi Yi DashCam, s ktorou si môžeš bez problémov nahrať každú jednu cestu autom vo FullHD alebo 2K rozlíšení. Tento šikovný pomocník ťa dokonca môže pred vznikom dopravnej kolízie ochrániť, k čomu slúži jeho výnimočná funkcia s názvom ADAS (Advanced Driver Assistance System).

Xiaomi Yi DashCam

Kúpiť kameru Xiaomi Yi DashCam za 46 €

V podstate ide o funkciu, ktorá je zameraná na neustále sledovanie jazdných pruhov, ako aj objektov nachádzajúcich sa pred vozidlom. V prípade náhleho priblíženia k objektu pred automobilom, respektíve opustenia jazdného pruhu, ťa kamera upozorní hlasným zvukovým signálom. Okrem iného sa tento gadget môže pochváliť aj 165° uhlom záberu, clonou f/1.8 či schopnosťou vytvárania plynulého FullHD videa pri 60 fps. Aby toho nebolo málo, softvérová interpolácia zabezpečuje vytváranie videa s rozlíšením 2304 x 1296 pixelov s klasickými 30 snímkami za sekundu. K dispozícii je aj mikrofón, ktorým možno nahrávať konverzáciu osôb nachádzajúcich sa vo vozidle.

Xiaomi Yi DashCam

Na zadnej strane kamery Xiaomi Yi DashCam sa nachádza 2,7-palcový displej so zaužívaným pomerom strán 16:9. S jeho pomocou si tak môžeš prehrať nahraté snímky aj bez potreby využitia akéhokoľvek iného zariadenia. Všetko je napájané 240 mAh batériou, ktorá je však len akousi poistkou a hlavným zdrojom energie je autozásuvka. Výsledné zábery sa, samozrejme, ukladajú na microSD kartu. Tento inteligentný pomocník na cestách ťa po registrácii v e-shope TomTop.com môže vyjsť na skvelých 46 €, nakoľko každý nový člen získa 200 zľavových bodov, ktoré môže ihneď uplatniť.

Xiaomi Yi DashCam

Pošli nám TIP na článok