MS v hokeji sú v plnom prúde a televízne práva na hokejový šampionát historicky prvýkrát získala mediálna skupina JOJ Group. Tá na trojici svojich kanálov JOJ, Plus a Šport odvysiela všetkých 64 hokejových duelov, čo sa rovnako ešte nikdy nestalo.

Okrem televíznych staníc si diváci môžu šampionát zadarmo vychutnať aj na streamovacej službe JOJ Play, ktorá okrem priamych prenosov ponúka aj prenosy zo záznamu. Na sledovanie nie je potrebné žiadne aktívne predplatné, stačí mať na službe registrovaný účet.

Na službe JOJ Play však diváci žijúci v zahraničí narážajú na nepríjemný problém – k vysielaniu sa mimo SR totiž nevedia dostať, a to aj napriek tomu, že majú v službe vytvorený účet.

JOJ Play
FonTech

Služba JOJ Play na nemožnosť sledovania mimo SR upozorňuje aj vo svojich podmienkach.

Služba JOJPLAY je určená výlučne pre používateľov žijúcich a sledujúcich obsah v SR. Väčšina titulov má licenčné obmedzenia len pre náš trh a preto nevieme zaručiť dostupnosť našej služby v plnom rozsahu pre užívateľov mimo SR.

Na druhej strane, JOJPLAY spĺňa všetky požiadavky na dočasnú cezhraničnú prenositeľnosť služby v rámci EÚ. Pre využitie služby mimo územia SR je potrebné dôveryhodne preukázať trvalý pobyt na Slovensku.

Dá sa to vyriešiť

K sledovaniu hokejových prenosov a obsahu JOJ Play sa však dá dostať aj v zahraničí. FonTech.sk má k dispozícii overené riešenie tohto problému.

Používatelia, ktorí majú na službe vytvorený účet a nedá sa im obsah v zahraničí sledovať, musia napísať mail na podporu JOJ Play. V správe je potrebné uviesť mail, pod ktorým je účet registrovaný. Ďalej stačí v krátkosti opísať situáciu a ozrejmiť, že účet bol registrovaný na Slovensku.

Podpora JOJ Play podľa našich informácií následne sledovanie na danom účte odomkne aj v zahraničí. Mail na podporu je support.play@joj.sk. Do niekoľkých minút podpora JOJ problém vyrieši a svoj obsah, vrátane hokejových prenosov, sprístupní pre daný účet aj v zahraničí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú