V predvianočnom období Bitcoin dosiahol doteraz najvyššiu hodnotu, no krátko na to aj najväčší prepad, keď jeho cena klesla takmer o 30 %. Tieto prudké zmeny boli spôsobené tým, že niektorí investori začali kryptomeny vo veľkom predávať.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Viacero obchodníkov však Bitcoinu vyjadrilo podporu. Medzi nimi bol aj známy podnikateľ John McAfee. Poznať ho môžeš ako tvorcu prvého, komerčne dostupného antivírusového programu McAfee.

V tomto roku mu predpokladá vysoký nárast

Vo svojom tweete podotkol, že Bitcoin je stále kryptogigant a jeho cena v roku 2018 bude desaťkrát väčšia. Jeho cena vraj už nikdy nemá klesnúť. Nemusí byť pritom ďaleko od pravdy. Veď len v tomto roku Bitcoin vzrástol takmer pätnásť násobne.

Nie je tajomstvom, že John McAfee patrí medzi veľkých podporovateľov tejto kryptomeny. Je to práve on, kto predpovedal, že v roku 2020 jeho cena porastie až na jeden milión dolárov. Ešte v ten istý deň vydal ďalší tweet, v ktorom označil Bitcoin ako jedinú spoľahlivú kryptomenu a rôzne problémy okolo nej sú len triviálne veci. Určite však nemal na mysli prípad, keď počas výkyvu ceny Bitcoinu ukradli zlodeji v Južnej Kórei kryptomeny v hodnote 35 miliónov dolárov.

Nenechaj si ujsť!
Záver roka v podaní Bitcoinu charakterizujú strmé výkyvy a prudký pád


ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Finterestingengineering.com%2Fjohn-mcafee-one-of-bitcoins-biggest-advocates-tells-cryptocurrency-investors-not-to-give-up

Pád Bitcoinu však dal prednosť aj iným kryptomenám. Hodnota meny Ripple ešte v ten deň vzrástla o 20 % a stala sa tak treťou najväčšou. Pred ňou sa nachádza už len Etherum a Bitcoin.

Nejasná budúcnosť

Momentálne je veľmi ťažké predpovedať budúcnosť. Po výraznom poklese ceny Bitcoinu sa jeho cena dostala naspäť na hodnotu približne 15 000 dolárov, na ktorej sa s menšími výkyvmi drží už niekoľko dní. Či sa jedná len o bublinu, ktorá praskne, alebo nie, ukáže čas.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak