V predvianočnom období Bitcoin dosiahol doteraz najvyššiu hodnotu, no krátko na to aj najväčší prepad, keď jeho cena klesla takmer o 30 %. Tieto prudké zmeny boli spôsobené tým, že niektorí investori začali kryptomeny vo veľkom predávať.

Viacero obchodníkov však Bitcoinu vyjadrilo podporu. Medzi nimi bol aj známy podnikateľ John McAfee. Poznať ho môžeš ako tvorcu prvého, komerčne dostupného antivírusového programu McAfee.

V tomto roku mu predpokladá vysoký nárast

Vo svojom tweete podotkol, že Bitcoin je stále kryptogigant a jeho cena v roku 2018 bude desaťkrát väčšia. Jeho cena vraj už nikdy nemá klesnúť. Nemusí byť pritom ďaleko od pravdy. Veď len v tomto roku Bitcoin vzrástol takmer pätnásť násobne.

Nie je tajomstvom, že John McAfee patrí medzi veľkých podporovateľov tejto kryptomeny. Je to práve on, kto predpovedal, že v roku 2020 jeho cena porastie až na jeden milión dolárov. Ešte v ten istý deň vydal ďalší tweet, v ktorom označil Bitcoin ako jedinú spoľahlivú kryptomenu a rôzne problémy okolo nej sú len triviálne veci. Určite však nemal na mysli prípad, keď počas výkyvu ceny Bitcoinu ukradli zlodeji v Južnej Kórei kryptomeny v hodnote 35 miliónov dolárov.

Nenechaj si ujsť!
Záver roka v podaní Bitcoinu charakterizujú strmé výkyvy a prudký pád


ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Finterestingengineering.com%2Fjohn-mcafee-one-of-bitcoins-biggest-advocates-tells-cryptocurrency-investors-not-to-give-up

Pád Bitcoinu však dal prednosť aj iným kryptomenám. Hodnota meny Ripple ešte v ten deň vzrástla o 20 % a stala sa tak treťou najväčšou. Pred ňou sa nachádza už len Etherum a Bitcoin.

Nejasná budúcnosť

Momentálne je veľmi ťažké predpovedať budúcnosť. Po výraznom poklese ceny Bitcoinu sa jeho cena dostala naspäť na hodnotu približne 15 000 dolárov, na ktorej sa s menšími výkyvmi drží už niekoľko dní. Či sa jedná len o bublinu, ktorá praskne, alebo nie, ukáže čas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom