John McAfee, tvorca antivírusového softvéru McAfee, ukázal prototyp svojho vlastného smartfónu zameraného na bezpečnosť. Bude síce poriadne drahý, ale podľa slov Johna aj poriadne bezpečný. 

Napriek tomu, že založil spoločnosť McAfee, už dlho je od nej oddelený a momentálne pôsobí ako CEO spoločnosti MGT Capital Investments. Práve prostredníctvom nej čoskoro predstaví svoj vlastný smartfón, ktorý je zameraný na odolnosť voči hacknutiu. Bude sa volať Privacy Phone a zatiaľ o ňom máme pomerne málo informácií. John prezradil, že pre docielenie dokonalej bezpečnosti sa bude na zadnej strane nachádzať niekoľko fyzických prepínačov. Pomocou nich budú môcť používatelia manuálne vypínať batériu, antény pre WiFi, Bluetooth, GPS, fotoaparáty či mikrofón. Avšak fotografia zadnej strany nám zatiaľ nebola poskytnutá.

 

 

nenechaj si ujsť
Revolučná technológia Blockchain má silu vytvoriť úplne nový a hlavne bezpečnejší internet

John McAfee tvrdí, že jeho Privacy Phone bude „revolučný“ a dostupný približne týždeň po oficiálnom predstavení. Jeho cena bude síce činiť až okolo 1000 €, ale má byť bezpečnejší než akýkoľvek smartfón vrátane známeho Blackphonu. Ak si o Johnovi zatiaľ nepočul, trochu ti priblížime jeho nečestnú minulosť. V roku 2012 bol totiž zatknutý belizejskou políciou za nepovolenú výrobu drog a za nedovolené držanie zbrane. Prsty mal dokonca aj v prípade vraždy amerického vysťahovalca. V roku 2015 bol zatknutý opäť za jazdu pod vplyvom a za držanie zbrane, zatiaľ čo bol opitý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom