Čínska spoločnosť JiaYu má za sebou už pár dobrých smartfónov, ktoré boli primárne určené pre čínsky trh, no dostali sa aj do sveta. Tieto smartfóny bohužiaľ nijako nevyčnievali z davu a preto väčšina siahla po Xiaomi alebo Meizu. Teraz sa spoločnosť rozhodla, že sa pokúsi dostať do popredia a vďaka ich najnovšiemu smartfónu, JiaYu F2, sa im to určite podarí.

jiayuf2

Dôvod je jasný. Smartfón má cenovku 599 jenov, čo je v prepočte okolo 87 €. Podľa ceny by ste očakávali low-end smartfón, ale JiaYu dalo do F2 komponenty, ktoré ho posúvajú o niečo vyššie. Smartfón má 5-palcový HD displej pokrytý odolným Corning Gorilla Glass sklom, 4-jadrový MediaTek MT6582 s taktom 1,3 GHz, 2 GB RAM, 16 GB internej pamäte s možnosťou si kapacitu zväčšiť pomocou MicroSD karty až do 64 GB, zadný 8 MPx fotoaparát a prednú 5 MPx kameru, 3 000 mAh batériu, podporu LTE, Bluetooth 4.0, podporu 2 SIM kariet a Android 4.4.4. Smartfón útočí na konkurenciu od Meizu (Meizu m1) a Xiaomi (Redmi 2).

jiayu f2

Jiayu ich v pár špecifikáciách poráža, ale aj v pár stráca, no to, čo presvedčí väčšinu kupujúcich je cena a tú má JiaYu najnižšiu. Do predaja medzinárodne by sa mal dostať už v marci.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú