Vylepšený iOS 11 bol na konferencii WWDC jednou z najväčších noviniek, ktorá priniesla množstvo nových funkcií. Spomedzi toho množstva však prichádza jedna, s ktorou bude úprava snímok obrazovky omnoho zaujímavejšia. 

Spôsob, akým používatelia môžu screenshoty v operačnom systéme iOS vytvárať,  ostal nezmenený. To znamená, že stále je potrebné stlačiť domovské tlačidlo súčasne s tlačidlom napájania, no prekvapenie prichádza o čosi neskôr. Po vytvorení snímky obrazovky sa zobrazí jej miniatúra, ktorú je možné zobraziť, čím sa otvorí spomínaný špeciálny editor. Pokiaľ používateľ neplánuje screenshot ďalej upravovať, stačí jednoducho kliknúť na tlačidlo „Hotovo“. Tým sa snímka zaradí medzi ostatné fotografie v iPhone či iPade.

iOS 11zdroj fotografie: Screenshot/Jake Chasan/YouTube

Nenechaj si ujsť
Video: 100 nových skrytých funkcií, ktoré prináša iOS 11

Snímku obrazovky je však v tomto editore možné upraviť rôznymi spôsobmi. Paleta nástrojov je skutočne pestrá a na výber je napríklad orezanie, pridanie poznámky pomocou pera či ceruzky so šiestimi rôznymi farbami alebo vytvorenie bubliny, šípky a podpisu. Špeciálna možnosť zväčšovania dokonca dokáže priblížiť vybranú časť screenshotu. S týmito možnosťami Apple vyzdvihlo úpravu snímok obrazovky na vyšší level. Ovládanie celého prostredia je jednoduché a intuitívne, takže sa v ňom rýchlo zorientuje každý používateľ. Názorné ukážky úprav si môžeš pozrieť v galérii.

zdroj fotografií: Screenshot/Jake Chasan/YouTube

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom