Vylepšený iOS 11 bol na konferencii WWDC jednou z najväčších noviniek, ktorá priniesla množstvo nových funkcií. Spomedzi toho množstva však prichádza jedna, s ktorou bude úprava snímok obrazovky omnoho zaujímavejšia. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spôsob, akým používatelia môžu screenshoty v operačnom systéme iOS vytvárať,  ostal nezmenený. To znamená, že stále je potrebné stlačiť domovské tlačidlo súčasne s tlačidlom napájania, no prekvapenie prichádza o čosi neskôr. Po vytvorení snímky obrazovky sa zobrazí jej miniatúra, ktorú je možné zobraziť, čím sa otvorí spomínaný špeciálny editor. Pokiaľ používateľ neplánuje screenshot ďalej upravovať, stačí jednoducho kliknúť na tlačidlo „Hotovo“. Tým sa snímka zaradí medzi ostatné fotografie v iPhone či iPade.

iOS 11zdroj fotografie: Screenshot/Jake Chasan/YouTube

Nenechaj si ujsť
Video: 100 nových skrytých funkcií, ktoré prináša iOS 11

Snímku obrazovky je však v tomto editore možné upraviť rôznymi spôsobmi. Paleta nástrojov je skutočne pestrá a na výber je napríklad orezanie, pridanie poznámky pomocou pera či ceruzky so šiestimi rôznymi farbami alebo vytvorenie bubliny, šípky a podpisu. Špeciálna možnosť zväčšovania dokonca dokáže priblížiť vybranú časť screenshotu. S týmito možnosťami Apple vyzdvihlo úpravu snímok obrazovky na vyšší level. Ovládanie celého prostredia je jednoduché a intuitívne, takže sa v ňom rýchlo zorientuje každý používateľ. Názorné ukážky úprav si môžeš pozrieť v galérii.

zdroj fotografií: Screenshot/Jake Chasan/YouTube

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
86%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
  • marek7610

    Apple pomaličky ale isto preberá funkcie Androidu. Len im to trvá. Osobne nemám nič proti ale tie trvá im to roky.

  • Kristian

    Myslím že niektoré funkcie má aj Miui 8 (orezanie , písanie, aj kreslenie)

  • kubina

    Mno, rieši to problem ktorý naozaj existuje na iOS, (čiže vytvorenie screenshotu a jeho nasledné zložité dohladavanie v Galerii), ale stale to nie je také prepracované ako povedzme na OxygenOS. Upravy su minimalne (ved neponúka ani orezanie (možno sa zmení do finalnej verzie iOS), neponuka „Expanded screenshots“, ani expresne zdielanie). Akurat ponuká okamžitý nahlad vytvoreného screenshotu, ale toto je na droide prítomné už roky rokúce v notifikačnej lište…