Nemecký prémiový výrobca automobilov Daimler, ktorý vyrába aj vozidlá značky Mercedes-Benz, oznámil, že končí s vývojom spaľovacích motorov a odteraz sa bude plne sústreďovať na vývoj elektrických pohonných jednotiek, informuje Electrek.

Správa sa objavila v nemeckom motoristickom časopise Auto Motor und Sport, pre ktorý sa vyjadril samotný šéf vývoja, Markus Schaefer. Doba spaľovacích motorov je tak už zrejme za nami, pretože ďalšie prémiové vozidlá značky Mercedes by už mali prísť aj vo verziách s elektrickým pohonom.

Markus síce tvrdí, že novú generáciu spaľovacieho motora už spoločnosť vyvíjať nebude, stále však môžu vylepšovať ten aktuálny.

Portál Insideevs píše, že že Daimler tento rok prichádza s novou generáciou spaľovacích motorov, ktorá sa bude nachádzať v nových vozidlách Mercedes triedy E a S, ako aj v nových SUV modeloch značky. Táto generácia spaľovacieho motora však bude zrejme posledná.

Podľa ich slov by mali všetky automobilky zvážiť ďalší vývoj spaľovacích motorov, pretože mnoho krajín plánuje najneskôr do roku 2040 úplne zakázať vozidlá s takýmto typom motora na svojich cestách. Z dlohodobého strategického hľadiska sa tak automobilkám viac oplatí sústrediť vývoj na alternatívne druhy pohonov.

Mercedes už svoju elektrickú cestu započal SUV modelom EQC, po ktorom by mal v blízkej budúcnosti prísť aj model EQB a EQS. Aj keď v najbližších rokoch stále uvidíme viac vyrobených áut so spaľovacími motormi, vízie Mercedesu sú skvelé, pretože do roku 2022 by chceli ponúknuť každý model zo svojej flotily aj v elektrickej verzii, takže už bude len na zákazníkovi, pre ktorý variant sa rozhodne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú