Určite si už bol svedkom skvelých záberov zo smartfónu či akčnej kamery. Aj keď sa stabilizácia na oboch zariadení zlepšuje, stále to nie je úplne dokonalé a hlavne v náročnejšom terénne sú otrasy viditeľné.

Najlepší z najlacnejších

V tejto oblasti však vie skvele pomôcť profesionálny stabilizátor. Jeden z vôbec najlepších vo svojej cenovej kategórii v skvelej zľave. Ide o model Smooth 4 od výrobcu Zhiyun, ktorý patrí k lídrom v tejto oblasti.

Kúpiť Zhiyun Smooth 4 gimbal za 89 €

Cena je v rámci bleskového výpredaja, takže je využiť ju môže ktokoľvek. Pozor si však treba dať na obmedzený počet kusov. Preto si treba kúpu rýchlo premyslieť. Pri doručení vyber dopravu EU Priority Line.

Hladké zábery kedykoľvek

Tento stabilizátor, respektíve gimbal, ponúka pevnú konštrukciu z hliníkovej zliatiny. O stabilizáciu tvojho smartfónu sa stará špeciálny procesor Honeycomb 5. generácie, ktorý ponúka až o 30 % rýchlejšie reakcie než predchodca. Ruku k dielu prikladá aj 3-osová stabilizácia, ktorá zabezpečí veľmi hladké zábery. Minimalizácia neželaných pohybov prebieha v troch osiach a dostupná je aj možnosť rýchleho otočenia smartfónu z vertikálnej do horizontálnej polohy a naopak. Nastavenia môžeš riadiť vďaka kontrolnému centru priamo na gimbale. Výrobca však ponúka aj špeciálnu mobilnú aplikáciu pre Androidy aj iOS.

Súčasťou Zhiyun Smooth Q sú dve vysokokapacitné batérie. Tie postačia až na 12-hodinovú prevádzku, pričom ich môžeš použiť aj ako zdroj energie pre smartfón. Využiť môžeš aj viaceré funkcie priamo na stabilizátore. Vyzdvihnúť treba tri rôzne time-lapse režimy, inteligentné sledovanie objektu či zoomovnie priamo na gimbale. Gimbal je plne kompatibilný pre telefóny so šírkou 62 až 85 mm a s maximálnou hmotnosťou 200 gramov. Napája ho 2000 mAh batéria, ktorá poskytuje výdrž na 12 hodín stabilizovania. Dobíjanie funguje cez USB Type-C konektor, čo je určite plusom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú