Samsung nám popri vlajkovej lodi Galaxy S20 predstavil aj modernú vyklápačku, ktorú nazval Galaxy Z Flip. Android novinku si budeme môcť zaobstarať od nadchádzajúceho piatku a čo sa týka jej cenovky, tak si treba pripraviť celkom slušnú kôpku peňazí. Výrobca si totiž za hi-tech kúsok vypýta slušných 1 480 eur.

Táto cenovka má však tentokrát aj svoje opodstatnenie. Ide tu predsa o kombináciu moderných technologických vymožeností, medzi ktorými nechýba ani čipset Snadpragon 855+ či flexibilný AMOLED displej.

Moderná vyklápačka

Konštrukčné riešenie Samsung Galaxy Z Flip pripomína legendárne vyklápačky. Smartfón je možné zložiť, aby sa zmenšil a šetril priestor. Tradičné hardvérové tlačidlá ale tentokrát nahradil dotykový zobrazovací panel so skvelými ohybnými vlastnosťami.

Zobraziť celú galériu (7)
Dávid Igaz / FonTech

Nedávny test odolnosti ochrannej vrstvy, za ktorým stojí renomovaný YouTuber JerryRigEverything, odhalil, že na povrchu hlavného displeja sklo síce je, no v podobe nadštandardne tenkej vrstvy. Povrch navyše pokrýva ochranný plast, a preto si treba dať počas používania trošku viac pozor.

Dodatočná ochrana

Potenciálni záujemcovia si budú môcť dodatočne zakúpiť dodatočnú aj ochrannú fóliu na displej, ktorá bude podľa zástupov Samsungu na začiatku zadarmo ako bonus pre všetkých majiteľov. Nalepenie však vyžaduje špeciálne náradie, takže im nezostane nič iné, ako navštíviť oficiálny servis. Galaxy Z Flip si na Slovensku zaobstaráme od 21. 2. 2020.

Zobraziť celú galériu (7)
Dávid Igaz / FonTech

Na výber bude z dvoch farebných prevedení. Jednou možnosťou je čierna a tou druhou pre zmenu ružová. Naše skúsenosti a postrehy z používania modernej vyklápačky zverejníme začiatkom budúceho týždňa.

Zaujímavou vlastnosťou je aj fakt, že všetci majitelia na Slovensku obdržia a ročnú prémiovú ochranu, ktorá im umožňuje so 109 € spoluučasťou opraviť akékoľvek poškodenia smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP