V snahe eliminovať výrez displeja smartfónov a zväčšiť jeho plochu na takmer celú prednú stenu sa mnohí výrobcovia uchýlili k nekonvenčným riešeniam, ktoré prinášajú nový používateľský zážitok vďaka vysúvacím fotoaparátom. Rovnakým smerom sa vydal aj čínsky gigant, ktorý len ukázal svoj najnovší model so skutočne prémiovými špecifikáciami. Najlepší smartfón spoločnosti sa znova ocitol v skvelej zľave. 

Unikátna konštrukcia skrýva poriadny výkon

Pohľady láka už vďaka bezrámikovému displeju, ktorý pokrývaja až 93,4 % prednej strany smartfónu. Veľká obrazovka donútila dizajnérov ešte viac ukrojiť z rámikov a presunúť selfie fotoaparát s mikrofónom pre volania do zadnej vysúvacej časti. Presne tak! Toto Xiaomi Mi MIX 3 nestavilo na elektricky poháňaný vysúvací mechanizmus, ale na princíp, s akým sme sa pred niekoľkými rokmi stretávali v „hlúpych“ vysúvacích telefónoch.

Tu však podobnosť tejto novinky s nimi končí a nastupuje nová éra dizajnu od Xiaomi. Dominantou prednej steny je veľký 6,4″ OLED displej s FullHD+ rozlíšením bez výrezu. Všetka známa výbava, vrátane snímačov, reproduktora a duálneho selfie fotoaparátu s 24 MPx a 2 MPx rozlíšením objektívov sa presunula pod obrazovku do vysúvacej zadnej časti.

Tu Xiaomi nevyužilo 3D rozpoznávanie tváre a stavilo na klasický snímač odtlačkov prstov. Nádherný sklenený zadok Mi MIX 3-ky je po okrajoch elegantne tvarovaný, aby padol do rúk, ale ponúka tiež výbornú dvojicu fotoaparátov s 12 MPx rozlíšením a umelú inteligenciu pre ešte dokonalejšie zábery.

Novinkou je v tomto prípade možnosť natáčania extrémne spomaleného slow-motion videa pri 960 snímkach za sekundu. Celkové vlastnosti duálneho zadného fotoaparátu sa postarali o perfektný výkon, ktorý test DxOMark ocenil v priemere až na 103 bodov. Tu však Xiaomi Mi MIX 3 ešte len začína a svoje prednosti odhaľuje aj v hardvérovej výbave, ktorá sa stará o špičkový výkon. Jeho zdrojom je procesor Snapdragon 845, ktorému sekunduje v tomto prípade 6 GB operačná RAM pamäť a všetko dopĺňa 128 GB ROM.

Svoje nadštandardné vlastnosti táto novinka ukazuje aj vo výbave konektivity, kde disponuje pripojením Bluetooth 5.0, NFC čipom, duálnym GPS modulom pre presnú navigáciu a silným Wi-Fi. Xiaomi Mi MIX 3 je zároveň jedným z prvých, ktorý bude v Európe podporovať 5G sieť. O napájanie celého smartfónu sa stará 3 850 mAh batéria s rýchlym nabíjaním, no pre bezdrôtové dopĺňanie energie nájde každý v balení aj bezdrôtovú nabíjačku.

Výborná zľava!

Výnimočné konštrukčné riešenie a dokonalé vlastnosti robia z modelu Mi MIX 3 doteraz najlepší kúsok výrobcu. Navyše v aktuálnej zľave ho môžeš mať za najnižšiu cenu doteraz. Kupón GBMP128 totiž aplikuje zľavu, ktorá dodá výslednú cenovku 436 €.

Kúpiť Xiaomi Mi MIX 3 (6 GB + 128 GB) za 436 € 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú