JDI predstavuje nové Full Active LCD displeje pre bezrámikové smartfóny

banner-note-7Spoločnosť Japan Display Inc. (JDI) oznámila vývoj novej technológie displejov známou ako „Full Active“. Určená bude predovšetkým pre smartfóny s bezrámikovým displejom a vyžaduje oveľa menej priestoru pod displejom.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

JDI sa podarilo okresať šírku spodného rámika na úroveň zvyšných troch rámikov. V budúcnosti tak môžeme očakávať smartfóny s menšími rozmermi, keďže v spodnej časti už nebude potrebný tak veľký priestor. JDI už ukázalo aj prvý 5.5-palcový FullHD displej založený na tejto technológii. Názov „Full Active“ môže byť trochu mätúci, keďže technológia je stále založená na tradičnej LCD active-matrix metóde kontroly jednotlivých pixelov pomocou kondenzátorov a tranzistorov.

JDI-new-Full-Active-LCD

Zmena však nastala pri rozložení elektrického vedenia, ktoré už nevyžaduje zbytočný priestor pod displejom. Výrobca zvolil nové vedenie s vysokou hustotou, novou technológiou spracovania a montážou modulov. Masovú produkciu týchto displejov plánuje JDI začať koncom marca 2017 a prvých bezrámikových smartfónov s týmto displejom sa dočkáme až neskôr v budúcom roku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
18%
Páči sa mi to
76%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.