Pasažieri výletnej lode Diamond Princess sú už dva týždne uväznení v karanténe, pričom za žiadnych okolností nesmú opustiť loď. Japonsko im však teraz rozdá približne 2 000 iPhonov.

Výletná loď Diamond Princess kotviaca v Japonsku je približne od 3. februára v karanténe kvôli nákaze koronavírusom. Jej pasažieri ju nesmú za žiadnych okolností opustiť a najnovšie správy už hovoria o celkovo 355 nakazených jednotlivcoch. Ako informuje portál 9to5Mac, uväznení pasažieri však budú mať aj trochu šťastia v nešťastí.

iPhony, ktoré ale nebudú určené na zábavu

Japonské ministerstvo zdravotníctva, práce a sociálnych vecí sa chystá rozdať pasažierom lode približne 2 000 iPhonov 6s. Podľa blogu Macotakara by malo týchto 2 000 jednotiek rozdaných tak, aby sa jeden iPhone vyskytol v každej kajute pre pasažierov a miestnostiach určených pre posádku lode. Dôvodom kroku ale nie je poskytnutie zábavy či rozptýlenia.

Hlavným dôvodom pre rozdávanie iPhonov je prístup k aplikácii japonského ministerstva zdravotníctva, za pomoci ktorej môžu pasažieri četovať s lekármi. Prístup k tejto aplikácii v rámci Obchodu Play pre Androidy či App Store pre iOS zariadenia nie je možný pre každého. Aplikácia je totižto dostupná len pre používateľov so zariadeniami registrovanými v Japonsku.

Pasažieri budú musieť iPhony pravdepodobne vrátiť

Podľa všetkého budú musieť používatelia v istom bode iPhony vrátiť, pokiaľ by nákaza koronavírusom začala ustupovať. V dôsledku tejto udalosti vydalo japonské ministerstvo zdravotníctva, práce a sociálnych vecí pre pasažierov lode Diamond Princess nasledujúce vyjadrenie:

„Japonské ministerstvo zdravotníctva, práce a sociálnych vecí potvrdilo prípad koronavírusu na výletnej lodi Diamond Princess, ktorá je teraz izolovaná na palube mora. Poskytneme približne 2 000 jednotiek iPhonov prevádzkovaných spoločnosťou Softbank. Každej kajute pre pasažierov a každej miestnosti pre posádku bude pridelená jedna jednotka.

Vstúpte do špeciálnej aplikácie japonského ministerstva zdravotníctva, práce a sociálnych vecí a požiadajte četom o lieky alebo akékoľvek iné veci, ktoré by sa Vás mohli týkať. Aplikácia Vám rezervuje konzultácie s lekárom.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú