Milióny ľudí po celom svete by si zrejme už nevedeli predstaviť život bez svojich domácich miláčikov. Lásku však okrem týchto zvierat bude čoskoro opätovať aj tento robotický maznáčik z Japonska. Qoobo je chlpatým, bezhlavým robotickým „vankúšom“ s chvostom, ktorý dokáže na dotyky majiteľa reagovať podobne ako skutočné domáce zvieratko. 

Japonsko je známe technologickými výstrelkami, ktoré majú ľudom spríjemniť každodenný život. Po digitálnej partnerke teraz prichádza aj robotická náhrada za domácich miláčikov. Tí, ktorí sú alergickí na srsť a nemôžu tak zniesť prítomnosť chlpáčov, môžu teraz svoj zrak obrátiť na Qooba.

Robotický ekvivalent mačiek

Malý robot obalený plyšom je vhodný pre osamelých mladých, ale aj starších ľudí či deti, ktorým dokáže čas spríjemniť svojim realistickým správaním a odozvami na dotyky. Qoobo vyžaduje len trocha pozornosti a pri dotyku majiteľa dokonca dokáže vrtieť chvostom, čím napodobňuje správanie domácich miláčikov. Narozdiel od nich ale nemá srsť a kŕmiť ho stačí iba prostredníctvom USB portu, pričom batéria na jedno nabitie vydrží približne 8 hodín.

Záujemcovia si budú môcť tohto robotického miláčika kúpiť v júni 2018 za cenu približne 100 dolárov. Celý projekt však najprv zamieril na Kickstarter, kde sa už takmer vyzbierala potrebná suma na jeho realizáciu. Pokiaľ máš aj ty záujem o Qooba, môžeš naň teraz prispieť sumou 88 dolárov priamo na tejto stránke. Zákazník si bude môcť vybrať z dvoch základných farebných verzií, ktoré prídu pod označením Husky Gray a French Brown.

Prvé objednávky budú doručené už začiatkom jesene budúceho roka. Spoločnosť Yukai Engineering ale pripravuje aj špeciálnu edíciu v snehovo bielom prevedení. Budúci majiteľ sa tak už nebude musieť báť roztrhaných pohoviek, rozbitých zariadení či nepríjemného zápachu.

Nenechaj si ujsť
Toto je zaručene najdokonalejší virtuálny asistent na svete. Japonci vymysleli zariadenie, ktoré im má pripomínať reálnu priateľku

Qoobo mu opätuje lásku a na oplátku bude vyžadovať len občasné nabíjanie. Je však takýto robotický domáci miláčik dobrou náhradou za naše živé tvory?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom