Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Seriálový hit Amazonu Tom Clancy’s Jack Ryan sa krátko po premiére tretej série dočká pokračovania. Pre slávneho vyšetrovateľa budú nové epizódy znamenať finálnu stanicu, rozlúčka však podľa tvorcov bude stáť za to.

Príde aj s hviezdnou posilou

Seriál Jack Ryan sleduje známeho bývalého vojaka a analytika CIA Jack Ryana, ktorý sa vďaka svojej práci i výnimočným investigatívnym schopnostiam ocitá vo víre mocenského a geopolitického diania. Na Amazone sa zatiaľ dočkal troch sérií, pričom tá štvrtá bude pre seriál poslednou.

Amazon teraz k prichádzajúcemu pokračovaniu vydal vôbec prvý trailer, v ktorom Jack Ryan čelí doposiaľ najnebezpečnejšej misii – ako zastupujúci riaditeľ CIA bude pri veľkom sprisahaní čeliť domácim aj zahraničným nepriateľom.

Úlohou slávneho agenta je tentokrát zasiahnuť proti korupcii vo vlastných radoch, čím odhalí sériu podozrivých operácií, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť krajiny. Jack s jeho tímom musia preskúmať, ako ďaleko zrada siaha a popritom sa zapletie s nebezpečným drogovým kartelom i teroristickou organizáciou.

V titulnej role Jacka Ryana sa poslednýkrát objaví vyhľadávaný herec John Krasinski, vrátia sa aj všetky populárne vedľajšie postavy ako Wendell Pierce alias James Greer, Michael Kelly ako tajný vyšetrovateľ Mike November či Betty Gabriel ako agentka CIA Elizabeth Wright.

Hlavnou hereckou posilou štvrtej série bude hviezda seriálu Narcos: Mexiko, Michael Peña, ktorý v nových častiach stvárni nevyspytateľného agenta Louisa Ozawu. Trailer naznačuje, že jeho postava v deji pravdepodobne poriadne zamieša kartami. Štvrtá séria Jack Ryan štartuje na Prime Video 30. júna a bude pozostávať zo šiestich epizód. Finále Amazon odvysiela 14. júla.

Natáčal sa aj na Slovensku

Seriálový hit Amazonu má pre Slovákov špecifickú príchuť, tretia séria, v ktorej Jack Ryan zachraňoval Európu pred jadrovou hrozbou z Ruska, sa natáčala aj na Slovensku.

Kvôli akčnej sekvencii, ktorá patrila k vrcholom seriálu, filmári u nás využili diaľnicu D3 na severozápadnom Slovensku, kam priviedli aj ťažkú armádnu techniku v podobe vrtuľníkov či vojenských nákladiakov a na dva týždne uzavreli úsek Svrčinovec-Skalité. Okrem D3 filmári navštívili aj letiskách v Košiciach a Sliači.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú