banner-mi4s
Zdieľanie vzhľadu nie je u čínskych výrobcov žiadnou novinkou, no spoločnosť Gionee a IUNI majú až príliš identických vlastností. Obe spoločnosti stavili na zbraň v podobe masívnej 5020 mAh batérie, ktorá bohužiaľ nevyváži zaváhania v oných oblastiach.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Smartfón IUNI U0003, ktorý sa v čínskom TENAA objavil s takýmto krkolomným označením, prináša veľký 6-palcový FullHD AMOLED displej. Vnútro smartfónu skrýva procesor MediaTek MT6753, 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Túto výbavu, ktorá sa zaraďuje do strednej triedy, napája spomínaná 5020 mAh batéria. Vítaným prvkom je taktiež nový napájací konektor USB Type-C. Softvérovú časť má na starosti starší Android 5.1 Lollipop s nadstavbou IUNI OS.

IUNI
Zadná strana ukrýva 13 MPx primárny fotoaparát, ktorý na prednej strane dopĺňa 5 MPx selfie fotoaparát. Čerešničkou na torte je snímač odtlačkov prstov v domovskom tlačidle a DualSIM funkcionalita, ktorá však postráda 4G LTE pripojenie na frekvencii 800 MHz. Ak sa pýtate, ako je možné, že takéto dva identické smartfóny sa navzájom nebijú na súdoch o „pekné“ peniaze, je to tým, že spoločnosť IUNI je akousi online spoločnosťou známejšieho Gionee. Informácie o cene zatiaľ nie sú známe, no vzhľadom na to, že Gionee M5 Plus stojí nehoráznych 437 €, môžeme očakávať zlacnenie na úrovni 20 %, čo by bola stále veľmi vysoká čiastka za takto vybavený smartfón.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP