Podstatná časť Slovákov sa v rámci elektromobility a prechodu na elektrické auto obáva, ako bude s takýmto vozidlom cestovať na dovolenku a či bude mať kde nabíjať počas dní oddychu.

Vyhľadať ubytovanie s nabíjačkou ešte nikdy nebolo jednoduchšie, rezervačný portál Airbnb totiž pridal do filtrov možnosť vyhľadať iba tie, ktoré ponúkajú možnosti nabíjania elektrického auta, upozornil portál Electrek.

Populárny rezervačný portál Airbnb po rokoch dožadovania sa od používateľov pridáva do filtrov možnosť vyhľadať iba tie apartmány a hotely, ktoré ponúkajú možnosť nabíjať elektromobil na parkovisku či v garážach.

S neustále pribúdajúcim počtom elektromobilov na európskych cestách je tento krok veľmi logický a dôležitý.

Airbnb/Screenshot

Filter sa dá zapnúť veľmi jednoducho, stačí si zadať parametre ubytovania ako miesto a čas, následne je potrebné otvoriť položku filtre, zísť nižšie na menu „Zariadenia“, ďalej „zobraziť všetky zariade kliknúť zaškrtnúť možnosť  „Nabíjačka pre elektromobily“.

Konkurencia filter ponúka už dlhšie

Na fóre Airbnb sa používatelia prvýkrát dožadovali tohto filtra ešte v roku 2018, no spoločnosť ho na web implementovala až teraz. Konkurenčný portál Booking je v tomto smere o čosi popredu.

NEPREHLIADNI
Slovensko hlási ohromný úspech. Firma zo Spiša predstavila svoj prvý vodíkový autobus

Filter na vyhľadanie ubytovaní s možnosťou nabíjania elektromobilov ponúka už dlhšie. Aj v tomto prípade je postup na vyfiltrovanie ubytovaní s nabíjačkami pre elektromobily podobný.

Booking/Screenshot

Stačí si vyhľadať miesto a dátum pobytu a následne v menu na ľavej strane pod položkou „Vybavenie“ zvoliť „Nabíjacia stanica pre elektrické vozidlá“.

Vždy je lepšie informovať sa osobne

Nakoľko je táto funkcia najmä na portáli Airbnb novinkou, majiteľom nehnuteľností môže istú dobu trvať, než na nový filter zareagujú a túto možnosť v rámci svojho ubytovania na rezervačný web pridajú.

Z vlastnej skúsenosti však odporúčame, aby si sa v prípade záujmu o niektoré z ubytovaní radšej osobne informoval o možnostiach nabíjania. Aj keď sa napríklad na parkovisku nenachádzal nabíjací wallbox, majiteľ nám zväčša umožnil nabíjanie cez 230 V AC nabíjačku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú