banner-mate-9Vzhľadom na rozmanitosť čínskeho smartfónového trhu sa neustále hlásia o slovo noví, ešte ambicióznejší výrobcovia. Presne toto je prípade iQiyi, o ktorom sme ani my doteraz absolútne nevedeli. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po niekoľkých minútach pátrania sme sa však dozvedeli, že iQiyi je vlastne online knihovňa videí, ktorá patrí pod krídla giganta Baidu. Situácia je tak úplne rovnaká ako v prípade Google a YouTube. Ak si ešte spomenieme na minulý rok, LeEco (predtým LeTV) bolo rovnako známe len vďaka online streamovaniu videí a filmov v Číne. Aj táto spoločnosť chce teda okúsiť „chuť“ smartfónov a na trh uviedla svoju novinku MiGe M9. Jedná sa o high-end zariadenia so vskutku výbornými špecifikáciami.

iqiyi-mige-m9-3

Hliníkové telo má na prednej strane osadený 5,5-palcový FullHD displej s 2.5D zahnutím. Po výkonovej stránke máme k dispozícii špičkový Snapdragon 820, 4 GB RAM pamäte a 64 GB interného úložiska. Dizajnová koncepcia vychádza z iPhonu 6 a v prednom hardvérovom domovskom tlačidle je umiestnený aj rýchly skener odtlačkov prstov. Android 6.0 Marshmallow sa stará o softvérovú časť spolu s neznámou grafickou nadstavbou.

iqiyi-mige-m9-9

V smartfóne je dostupné aj kvalitné HiFi audio a dve luxusne vyzerajúce farebné prevedenia. Ako však už tušíte, MiGe M9 sa za hranice Číny pravdepodobne nikdy nedostane. Ostáva nám teda len informatívne spomenúť cenu, ktorá bola stanovená na 370 € s benefitmi v podobe VIP prístupu do online knihovne so stovkami seriálov, videí a filmov.

iqiyi-mige-m9-6

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]