banner-mate-9Vzhľadom na rozmanitosť čínskeho smartfónového trhu sa neustále hlásia o slovo noví, ešte ambicióznejší výrobcovia. Presne toto je prípade iQiyi, o ktorom sme ani my doteraz absolútne nevedeli. 

Po niekoľkých minútach pátrania sme sa však dozvedeli, že iQiyi je vlastne online knihovňa videí, ktorá patrí pod krídla giganta Baidu. Situácia je tak úplne rovnaká ako v prípade Google a YouTube. Ak si ešte spomenieme na minulý rok, LeEco (predtým LeTV) bolo rovnako známe len vďaka online streamovaniu videí a filmov v Číne. Aj táto spoločnosť chce teda okúsiť „chuť“ smartfónov a na trh uviedla svoju novinku MiGe M9. Jedná sa o high-end zariadenia so vskutku výbornými špecifikáciami.

iqiyi-mige-m9-3

Hliníkové telo má na prednej strane osadený 5,5-palcový FullHD displej s 2.5D zahnutím. Po výkonovej stránke máme k dispozícii špičkový Snapdragon 820, 4 GB RAM pamäte a 64 GB interného úložiska. Dizajnová koncepcia vychádza z iPhonu 6 a v prednom hardvérovom domovskom tlačidle je umiestnený aj rýchly skener odtlačkov prstov. Android 6.0 Marshmallow sa stará o softvérovú časť spolu s neznámou grafickou nadstavbou.

iqiyi-mige-m9-9

V smartfóne je dostupné aj kvalitné HiFi audio a dve luxusne vyzerajúce farebné prevedenia. Ako však už tušíte, MiGe M9 sa za hranice Číny pravdepodobne nikdy nedostane. Ostáva nám teda len informatívne spomenúť cenu, ktorá bola stanovená na 370 € s benefitmi v podobe VIP prístupu do online knihovne so stovkami seriálov, videí a filmov.

iqiyi-mige-m9-6

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú