Od predstavenia iPhonu 5 sa o žiadnom zariadení od Apple nehovorilo tak, ako o iPhone X. Reč je hlavne o úplne novom dizajne, ktorý rozdelil fanúšikov na dva tábory. Zdá sa však, že práve iPhone X položil základný kameň toho, akým smerom sa značka chce uberať.

iPhone X sa zatiaľ do predaja nedostal, avšak už teraz sa vedú búrlivé diskusie o úplne novom vzhľade, s akým sa nám nedávno predstavil. Takmer celú stranu pokrýva displej, ktorý vo vrchnej časti obsahuje výrez. Ten sa stal kameňom úrazu a mnoho fanúšikom sa to jednoducho nepáči, nakoľko pôsobí rušivo.

iPhone X má byť začiatkom novej kapitoly

Jony Ive, vedúci dizajnu sa v rozhovore pre japonský dizajnérsky časopis Casa Brutus vyjadril, že Apple by sa mal podobného dizajnu držať aj pri budúcich modeloch. Už teraz má spoločnosť pracovať na ďalších ‚‚veľkých’’ nápadoch, ktoré jej vrátia titul najväčšieho inovátora.

Bližšie k tomu sa však vyjadriť nechcel, no rôzne špekulácie hovoria o tom, ako sa budú ich zariadenia ďalej vyvíjať. Už v budúcom roku sa vraj dočkáme úplne bezrámikového displeja od Applu, kde nebude žiadny výrez na vrchnej strane. Nemusia byť pritom ďaleko od pravdy, pretože to je práve smer, ktorým sa trh so smartfónmi momentálne uberá.

Vysvetlenie dizajnu iPhonu 8?

Ive spomenul aj ďalšiu zaujímavú skutočnosť, a tou je to, že Apple na vývoji iPhonu X pracoval viac než dva roky. To môže byť tým hlavným dôvodom, prečo si iPhone 8 / 8 Plus zachoval 2 roky starý dizajn. Ten je však skôr vylepšenou ‚‚sedmičkou’’ ako úplne novým modelom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom