Používatelia iPhonu X hlásia ďalšiu chybu. Displej smartfónu má údajne problém pri prechode z teplého do studeného prostredia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa ich slov displej na krátku dobu úplne prestane fungovať a nerozpozná žiadny dotyk. Problém si uvedomuje aj samotná spoločnosť, ktorá tvrdí, že ide čisto o softvérovú záležitosť a problém odstráni už najbližšia aktualizácia. Kedy to však bude, nie je momentálne známe.

Malé rozmedzie teplôt

Ako môžeš vidieť na obrázku nižšie, Apple uvádza, že smartfón sa má používať pri teplote 0° až 35° stupňov Celzia. Podľa výpovedí má však k problému dochádzať aj v tomto rozmedzí, stačí pritom vyjsť z vykúrenej miestnosti von. Problém trvá len niekoľko sekúnd, po ktorých displej opäť funguje. Väčšina hlásení bola hlavne zo severských krajín, ako USA a Fínsko.

iPhone X displej

Táto správa je pomerne nelichotivá hlavne pre užívateľov, ktorí žijú v oblastiach, kde sú omnoho vyššie, prípadne nižšie teploty. V takom Dubaji je v letných mesiacoch aj 45 stupňov a čo by to bolo za šejka, keby nemal najdrahší komerčne predávaný smartfón, no nie?  Podobný problém mali pritom aj staršie modely spoločnosti, ktoré sa kvôli kovovým zadným krytom vplyvom mínusových teplôt vypínali. Veríme však, že Apple rýchlo vydá opravu a všetko uvedie na správnu mieru.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou
 • Jakub Smolka

  opäť proste len tlieskam, ale bol som vela razy svedkom ako starší iPhone sa pri nízky teplotách proste vypol

 • Random

  Na horach v -10 a menej sa moc nepaci ziadnemu telefonu …. najskor zacne blbnut dotykova vrstva a nasledne bateria strati kapacitu. Tu je najlepsia tlacitkova klasika + fotak a par akumulatorov.

  A vyssie teploty .. tam ma problem viac apple zariadeni a ani sa o tom moc nepise… ( napr macbooky ). Riesil som takto uz viac problemov a bolo mi odporucene :

  the location you are using your notebook should be within these ranges:

  Operating temperature: 50° to 95° F (10° to 35° C)

  Sranda je ze pri cca. 38 stupnoch este ako tak funguju, ale ked bolo v miestnosti nad 40 uz nie .. ( cpu throttluje a vobec sa neda pracovat )

  Co ked ste v lete v miestnostiach bez klimatizacie a pod strechou nejde. A bolo super ked sa mi naraz ozvalo 8-9 uzivatelov ze prestal fungovat macbook. Support odpisal ze mame pouzivat zariadenia v stanovenej tolerancii a bolo.